26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] W Kozienickim Domu Kultury ujrzeliśmy legendarną Fridę Kahlo. To był wyjątkowy spektakl

Popularne

Warto przeczytać

„Frida. Życie. Sztuka. Rewolucja” – to tytuł spektaklu, który został zaprezentowany w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka w ramach VII spotkania z cyklu „Kultury Świata”. Tym razem było to spotkanie z kulturą meksykańską. Widowisko rozpoczęło się w czwartek, 28 kwietnia, o godzinie 18.

Byliśmy świadkami wzruszającej opowieści o życiu i miłości, a także o walce o artystyczną niezależność. Widzowie otrzymali wielkie emocje, porywającą muzykę oraz wspaniałe obrazy, które inspirowane były twórczością legendarnej Fridy Kahlo.

Frida Kahlo to jedna z najsłynniejszych malarek w historii sztuki. W swojej twórczości często nawiązywała do kultury meksykańskiej i indiańskiej; poruszała tematy związane z cierpieniem i bólem fizycznym. Na kartach historii zapisała się nie tylko jako artystka, ale również jako niezwykła i barwna osobowość.

W tytułową rolę wcieliła się Martyna Kliszewska. Aktorka i malarka, absolwentka wydziału aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej i wydziału malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. To ona przeniosła widzów do świata nasyconej kolorem kultury meksykańskiej i opowiedziała o najważniejszych wydarzeniach z życia niezwykłej artystki.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content