4,4 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Trwa Piknik Wojskowy w Kozienicach. Rozpoczął się nabór do „dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”

Popularne

Warto przeczytać

21 maja rozpoczął się nabór do nowego rodzaju służby w wojsku – dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej. Z tej okazji, w 32 miejscowościach w całej Polsce, w tym w Kozienicach odbywają się pikniki wojskowe pod hasłem „Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej”.

Gdzie się zgłosić? W Kozienicach trwa piknik wojskowy!

Zgłoszenia do służby można składać dzisiaj w 102 lokalizacjach w całym kraju (32 pikniki wojskowe ze stoiskami rekrutacyjnymi oraz 70 punktów rekrutacyjnych) oraz online poprzez portal rekrutacyjny Strona główna – CWCR (wojsko-polskie.pl).

Wojskowe pikniki wystartowały o godzinie 11 i potrwają do godziny 18. W Kozienicach jest on umiejscowiony na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu, przy ulicy Bohaterów Studzianek 30.

Sobotni Piknik Wojskowy otworzyli podpułkownik Zbigniew Adamczyk, komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Radomiu oraz burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

Na stoiskach promocyjno-informacyjnych można uzyskać informacje o dobrowolnej służbie zasadniczej: ile trwa, kto może do niej przystąpić, jakie trzeba spełnić wymogi i na czym ta służba będzie polegać. To nie wszystko. Na miejscu można także porozmawiać z fachowcami i wypełnić wniosek o powołanie (dlatego warto pamiętać o zabraniu dowodu osobistego).

Aby starać się o przyjęcie do służby kandydat musi do wniosku dołączyć:

  • kopię dokumentu tożsamości;
  • kopię dokumentu potwierdzającego posiadane wykształcenie;
  • kopie innych dokumentów, w szczególności: certyfikaty językowe, świadectwa ukończenia szkół, kursów lub uzyskania specjalizacji zawodowych, zaświadczenia o prawie wykonywania zawodu, a także posiadane uprawnienia do kierowania pojazdami.

Wzór wniosku można pobrać bezpośrednio ze strony internetowej: Strona główna – CWCR (wojsko-polskie.pl)

Organizatorzy zapraszają do wspólnej zabawy na piknikach. Nad Jeziorem Kozienickim zapewnili liczne atrakcje dla dzieci i dorosłych. Są prezentacje sprzętu wojskowego, w tym m. in. czołgów Leopard, transporterów Rosomak, moździerzy Rak i wiele, wiele innych. Czas umilają koncerty orkiestr wojskowych. Można poznać wojsko i żołnierzy na licznych stoiskach promocyjnych oraz spróbować prawdziwej wojskowej grochówki.

Czym jest dobrowolna zasadnicza służba wojskowa?

Kandydat do wstąpienia w szeregi Wojska Polskiego ma teraz do wyboru 3 rodzaje służby wojskowej: zawodową służbę wojskową, terytorialną służbę wojskową, dobrowolną zasadniczą służbę wojskową (oraz dodatkowo – dwa rodzaje służby w rezerwie: aktywną i pasywną rezerwę).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content