17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Teraz już tylko egzamin dojrzałości. Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach zakończyli rok szkolny

Popularne

W piątek, 29 kwietnia, 197 uczniów z technikum i liceum działających w Zespole Szkół nr 1 imienia Legionów Polskich w Kozienicach wzięło udział w uroczystym zakończeniu roku szkolnego. Nie zabrakło uroczystej ceremonii dekoracji najlepszych z najlepszych abiturientów, kwiatów, wzajemnych podziękowań, gratulacji i życzeń pomyślnie zdanej matury.

W Zespole Szkół nr 1 zakończenie roku rozpoczęło się o godzinie 11:00. Wśród zaproszonych na tę uroczystość gości znaleźli się między innymi starosta kozienicki Krzysztof Wolski, zastępca burmistrza gminy Kozienice Dorota Stępień, przewodnicząca rady rodziców Renata Wołos oraz prezes zarządu kozienickiego oddziału PCK Bogumiła Iskra.

Coś się kończy, coś się zaczyna

Na początku głos zabrał dyrektor placówki Ryszard Zając, który „pochwalił” się informacją o tym, że wszyscy uczniowie klas maturalnych, a jest ich 197 przystąpią do matury. – Teraz zaczyna się zupełnie nowy etap w waszym życiu – dorosłość. Teraz będziecie sami o sobie decydować. Mam nadzieję, że wasze wybory będą trafne i tego z całego serca wam życzę. Moi drodzy, życzę wam przede wszystkim świetnie napisanej matury, w tym przysłowiowego „połamania piór”. Powodzenia na dalszej drodze, już dorosłego życia – takie słowa usłyszeli od dyrektora Zespołu jego uczniowie.

Z kolei starosta Krzysztof Wolski podkreślił, że zakończenie nauki w szkole średniej to wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności szkolnej. – Życzę wam, żebyście w tym „finale”, który nazywa się maturą osiągnęli jak najlepsze wyniki, które pozwolą wam razem ze świadectwem podbić wszystkie uczelnie jakie sobie tylko wymarzyliście. Żebyście mogli otworzyć drzwi do dorosłego życia i aby dotychczasowa wiedza, którą zdobyliście przydała się w tym życiu, abyście mogli cieszyć się tym, że osiągnęliście poprzez naukę, wysiłek, poświęcony czas wolny to co przez tyle lat było waszym marzeniem. Życzę wam, żeby wszystkie egzaminy maturalne poszły jak najlepiej. Połamania piór i samych najwyższych wyników! – mówił starosta Krzysztof Wolski.

Obecna na uroczystości zakończenia roku maturzystów była zastępca burmistrza gminy Kozienice Dorota Stępień. – Jestem pewna, że wasi nauczyciele będą z was dumni i tak samo będą zadowoleni z waszych wyników i tego co pokażecie na ostatniej „rozgrywce”, czyli egzaminie maturalnym. Życzę wam wspaniałych wyników i połamanych długopisów. Wszystkiego dobrego – życzyła zastępca burmistrza Dorota Stępień.

Zgodnie z tradycją przekazany został sztandar szkoły.

Najlepsi z najlepszych

Później przyszedł czas na uhonorowanie najlepszych absolwentów. W tym roku najwyższą średnią wśród uczniów klas trzecich Liceum w Zespole był wynik 5,44 i osiągnął go Jakub Strzelczyk.

Jakub Strzelczyk

Natomiast najlepszym absolwentem Technikum w ZS został Adam Furga ze średnią 5,26.

Adam Furga

Jednak dzisiaj za wysokie wyniki w nauce zostało wyróżnionych wiele więcej uczniów, a ich rodzice otrzymali od dyrekcji listy gratulacyjne. Nagrody wręczyli wychowawcy poszczególnych klas oraz dyrektor Ryszard Zając.

Nagrody książkowe powędrowały również do najlepszych wolontariuszy. Specjalnymi statuetkami wyróżnione został także osoby, które oddały największą ilość krwi. To między innymi oni przyczynili się do zajęcia przez Zespół drugich miejsc na Mazowszu w konkursach „Młoda krew ratuje życie”. Wyróżnienia otrzymali najbardziej aktywni krwiodawcy. W imieniu szkoły nagrodę odebrał dyrektor Ryszard Zając, który docenił wkład uczniów i opiekunów w te jakże szczytne akcje.

 

 


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane