25,6 C
Kozienice
wtorek, 6 czerwca, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Szalona studniówka 2022 w I LO w Kozienicach. Doskonała zabawa, mnóstwo energii i dobra muzyka!

Popularne

W sobotę, 15 stycznia o godzinie 19 w „Jagiellonce” rozpoczął się bal maturalny. Maturzyści z I Liceum Ogólnokształcącego imienia Stefana Czarnieckiego tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany.

W tym roku podczas balu maturalnego I Liceum Ogólnokształcącego bawiło się blisko 70 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas 3GA, 3GB oraz 3GC. Nad całością pieczę sprawowali dyrekcja szkoły i nauczyciele wraz z wychowawcami oraz co najważniejsze, organizatorzy studniówki – rada rodziców, z przewodniczącą Moniką Pyc na czele. Wychowawcami klas maturalnych są Małgorzata Potent-Ambroziewicz, Alicja Wieczorek oraz Joanna Molenda.

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię. W inauguracyjnych krokach poloneza wzięła udział nawet sama dyrektor szkoły, Ewa Malec.

Studniówkę 2022 w Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach oficjalnie otworzyły między innymi wicestarosta powiatu kozienickiego Małgorzata Bebelska oraz dyrektor szkoły Ewa Malec.

– Dzisiejszy wieczór jest uroczysty nie tylko dla was, ale również dla nauczycieli i całej społeczności szkolnej. Już trzy lata temu, kiedy zaczynaliście naukę w liceum, czekaliście z pewnością na tę noc studniówkową. W końcu nadeszła i pewnie zapamiętacie ją na długo, tak jak cały rok 2021. Jest to rok bardzo ważny, przełomowy w waszym życiu. W tym okresie podejmujecie decyzje dotyczące przyszłości. Studniówka, egzaminy maturalne, opuszczenie domu rodzinnego, studia, pierwsze dorosłe decyzje i być może praca. Różnie potoczą się wasze losy. wracam się do was, jako do przyszłych fachowców, specjalistów różnych dziedzin, lekarzy, prawników, polityków, może senatorów, posłów lub burmistrzów – wszystko przed wami. Trzeba tylko mieć odwagę, aby spełniać swoje marzenia i najbliższe tygodnie wypełnić nauką, efektywną pracą, wytrwale dążyć do celu i wierzyć w sens pokonywania trudności. Wtedy nawet najbardziej szalone marzenia się spełnią. Życzę wam odwagi i siły w realizacji wszelkich planów – mówiła dyrektor liceum Ewa Malec.

– Zbliżająca się matura nie jest niczym strasznym. Wielu przed wami zdawało ją świetnie i wielu po was na to czeka. Wystarczy się uczyć i ciężko pracować, a zdacie maturę rewelacyjnie. Wierzę, że jesteście dobrze przygotowani, więc wyniki będą zgodne z oczekiwaniami waszymi i wszystkich obecnych na dzisiejszej studniówce. Patrzcie w przyszłość z ufnością – powiedziała dyrektor Ewa Malec.

Następnie wicestarosta powiatu kozienickiego Małgorzata Bebelska złożyła osobiście wszystkim maturzystom najserdeczniejsze życzenia. – Pani dyrektor, drodzy nauczyciele, wychowawcy, rodzice, droga młodzieży. Dzisiejsza studniówka to piękne i bardzo ważne wydarzenie, ale radość z dzisiejszego dnia przeniesie się do waszych wspomnień. To do niej będziecie wracać. Już wkrótce, za sto dni wykonacie ogromny krok w dorosłe życie. Przed wami matura, W imieniu zarządu powiatu kozienickiego i starosty Krzysztofa Wolskiego, który jest przewodniczącym zarządu życzę, aby spełniały się wasze marzenia oraz aby matura przyniosła wspaniałe efekty. Efekty w postaci dobrych wyników, które staną się przepustką do waszego dorosłego życia. Byście mogli osiągać wymarzone cele i sukcesy. Nie bójcie się wyzwań, spełniajcie swoje marzenia, a dziś życzę wam dobrej zabawy i miłych wspomnień z tego balu studniówkowego. My, wraz z wami będziemy ją wspominać, bowiem studniówka wpisuje się w historię tej szkoły. Studniówka jest jedną z ceremonii, która przetrwała wiele lat i nadal pozostanie. To właśnie ta noc przynosi najpiękniejsze wspomnienia. Wszystkiego dobrego – mówiła starosta Małgorzata Bebelska.

fot.SPK Wśród gości zaproszonych na bal znaleźli się ponadto: burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski, przewodniczący Rady Powiatu Kozienickiego Włodzimierzy Stysiak i dyrektor Zespołu Szkół w Kozienicach Ryszard Zając. Życzyli oni uczniom powodzenia na egzaminach, trafnych decyzji w życiu i pewności siebie.

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za równe 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content