9,7 C
Kozienice
wtorek, 16 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Światła, kamery, akcja! Tak wygląda cyfrowa transformacja Kozienickiego Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

Obsługa kamer, mikrofonów i świateł, montaż filmów, narzędzia internetowe… to tematy, jakie poruszane były podczas szkoleń dla kadry Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka, które odbyły się w pierwszej połowie kwietnia. Wszystko to za sprawą projektu „Konwersja cyfrowa domów kultury”.

Przypomnijmy, że program „Konwersja cyfrowa domów kultury” zakłada doposażenie ośrodków kultury w nowoczesny sprzęt oraz zwiększanie kompetencji ich pracowników poprzez szereg szkoleń. Kozienicki Dom Kultury znalazł się w gronie 200 placówek z całego kraju, które biorą udział w tym nowatorskim przedsięwzięciu. Na ten cel dom kultury otrzymał grant w wysokości 111.500 zł.

– Program realizowany jest dwutorowo. W ostatnich miesiącach, dzięki środkom z grantu, zakupiliśmy sprzęt cyfrowy, m.in. kamery, mikrofony, oświetlenie studyjne, sprzęt i oprogramowanie do montażu. Z drugiej strony, prowadzone są intensywne szkolenia. Nasi pracownicy wzięli udział w kilku webinariach, dwudniowym szkoleniu stacjonarnym zorganizowanym przez Narodowe Centrum Kultury, a w kwietniu w cyklu szkoleń, które przygotowaliśmy w ramach naszego projektu – wyjaśnia dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Trzy dni szkoleń

Warsztaty odbyły się kolejno 5, 11 i 12 kwietnia, w Centrum Kulturalno-Artystycznym, a wzięło w nich udział w sumie 15 pracowników Kozienickiego Domu Kultury. Zajęcia zostały przygotowane we współpracy z firmą Good Books, która specjalizuje się w szkoleniu kadr ośrodków kultury.

Pierwsze ze szkoleń, poświęcone wykorzystaniu mediów społecznościowych w działaniach kulturalnych, poprowadził Witold Styczeń specjalista od zarządzania kampaniami cyfrowymi / digitalizacyjnymi. W swojej karierze współpracował m.in. z Narodowym Forum Muzyki, Wirtualną Polską, OleoFarm czy IKEĄ.

Kolejne dwa, dotyczące rejestracji audio-wideo oraz montażu, zrealizował Marek Zygmunt – filmowiec, dziennikarz, dokumentalista. Pracował m.in. dla TVN, TVP i Polsatu, a obecnie prowadzi własną agencję.

– Wszystkie ze szkoleń miały przede wszystkim formę praktyczną, wspartą przez solidną porcję teorii i były bardzo intensywne. Nasi pracownicy mieli okazję doskonalić swoje umiejętności pod okiem świetnych fachowców. Zdobytą wiedzę wykorzystają do naszych działań kulturalnych – dodaje Elwira Kozłowska.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content