9,8 C
Kozienice
wtorek, 17 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Świąteczny klimat zawitał do Kozienic! To był już drugi Kiermasz pełen barwnych atrakcji

Popularne


W piątek, 10 grudnia mieszkańcy Kozienic i okolic wzięli udział w II Kozienickim Kiermaszu Świątecznym, który odbył się na placu przed Urzędem Miejskim w Kozienicach, na terenie Zespołu Pałacowo-Parkowego. Organizatorem wydarzenia była gmina Kozienice. Świąteczny i magiczny klimat świąt udzielił się wszystkim przybyłym gościom. Zapraszamy do obejrzenia niezwykle barwnej galerii zdjęciowej!

W piątek, 10 grudnia na placu przed Urzędem Miejskim odbył się II Kozienicki Kiermasz Świąteczny. Dla mieszkańców z tej okazji przygotowane zostały stoiska z rękodziełem, jedzeniem oraz wspólne zabawy dla najmłodszych.

Kozienicki kiermasz oficjalnie otworzył gospodarz wydarzenia, burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski wraz z zastępcami Dorotą Stępień i Mirosławem Pułkowskim, a także z przewodniczącym Rady Miejskiej Rafałem Suchermanem, wicestarostą Małgorzatą Bebelską, księdzem Władysławem Sarwą oraz przedstawicielami partnerów piątkowego wydarzenia, którymi były firma Lactalis, Polskie Pomidory, Jovi, Kuźnia Dobrego Smaku i Foodco Vita. Złożyli oni całej lokalnej społeczności życzenia z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia.

– Cieszę się, że te święta, które są symbolem, stabilności, bezpieczeństwa, wspólnoty tej rodzinnej przy stole, ale też lokalnej i ogólnopolskiej możemy obchodzić razem. Pozwólcie, że w imieniu własnym, moich zastępców, pracowników urzędu i wszystkich gminnych jednostek organizacyjnych złożę wam życzenia zdrowych, radosnych, spokojnych świąt w otoczeniu najbliższych, żeby te dni wypełniła ciepła rodzinna atmosfera, bez zmartwień i trosk, wypełniona wzajemną życzliwością i miłością. Moi drodzy, w życiu prywatnym i zawodowym wszelkiej pomyślności, a dla naszych najmłodszych mieszkańców wspaniałych prezentów pod choinką. Cieszmy się z bycia razem, wszystkiego najlepszego i wesołych świąt – mówił burmistrz gminy Kozienice Piotr Kozłowski.

– Święta Bożego Narodzenia to dzień, w którym spotykamy się przy stole wigilijnym, dzieląc się opłatkiem i składając sobie wzajemnie życzenia. To również dzień wspomnień, o tych, którzy nie zasiedli, nie dotarli i tych, którzy odeszli. W imieniu zarządu powiatu kozienickiego, starosty Krzysztofa Wolskiego oraz własnym życzę państwu, aby te święta upłynęły w radosnej atmosferze, atmosferze życzliwości i wzajemnej miłości. Aby spełniały się państwa życzenia, aby uśmiech i radość zagościły w waszych sercach. Tego życzymy z całego serca mieszkańcom Kozienic i wszystkich gmin powiatu kozienickiego, bowiem tak jak wspomniał pan burmistrz, tworzymy wspólnotę Ziemi Kozienickiej, rodziny Ziemi Kozienickiej. Rodzinnie życzę Państwu jeszcze raz wszystkiego co najpiękniejsze na święta i nowy rok – życzyła wicestarosta Małgorzata Bebelska.

Podczas piątkowego kiermaszu nie brakowało również atrakcji przygotowanych przez jednostki samorządowe. Najmłodszych mieszkańców Kozienic do wspólnej zabawy i tańca zachęcali animatorzy Ogródka Jordanowskiego. W ten wyjątkowy wieczór zgromadzone dzieci i dorosłych odwiedziły elfy, które poprowadziły wspólny korowód zwieńczony uroczystym rozświetleniem bożonarodzeniowej choinki.

Dla wszystkich osób, które poczuły się głodne czekały potrawy przygotowane przez właściciela największej plenerowej patelni, samego Jakuba Kuronia. Zwieńczeniem tegorocznego kiermaszu był widowiskowy pokaz pirotechniczny. Pojawiła się również nie lada atrakcja, którą była Karuzela Wenecka.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane