17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Ruszyła budowa zielonych stref edukacyjnych w Kozienicach. Jak będą wyglądać?

Popularne

Właśnie ruszyła budowa zielonych stref edukacyjnych w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Kozienicach. Projekt ten obejmie również Publiczną Szkołę Podstawową nr 1.

Kozienickie PSP 1 i PSP 4 zmienią się nie do poznania

Gmina Kozienice pozyskała 2,7 mln zł dotacji z Funduszy Norweskich. Po zdobyciu funduszy ogłoszono przetarg na reorganizację terenów wokół Publicznych Szkół Podstawowych nr 1 i nr 4 w Kozienicach, dzięki czemu już w lutym powstały pierwsze wizualizacje tych miejsc.

W ciągu dwóch lat wokół placówek powstaną między innymi zielone ściany, ścieżki edukacyjne, ogrody dydaktyczne czy ścieżki korekcyjno-sensoryczne, czyli elementy, które wzbogacą otoczenie i wspomogą edukację dzieci. Wykonawcą tej inwestycji będzie firma Testa, należąca do Teresy Świerzbińskiej.

Przy PSP nr 4 w Kozienicach już rozpoczęły się prace.

Będzie zielono

Zielone strefy edukacyjne, wedle zapowiedzi będą służyły na co dzień zarówno społeczności szkolnej jak i mieszkańcom. Będzie to miejsce relaksu, zdrowego, aktywnego funkcjonowania na zewnątrz, ale także miejsce edukacji i rozwoju. Program, dzięki któremu takie strefy pojawią się przy dwóch kozienickich szkołach dotyczy zmian klimatycznych, a dokładnie łagodzenia ich negatywnych skutków.

Zostaną także posadzone nieinwazyjne rośliny i drzewa owocowe. Będzie zastosowana mała retencja wodna czy budowa nawierzchni przepuszczalnych i naziemnych, co pozwoli na zagospodarowanie wód opadowych. Celem tej inwestycji jest podniesienie poziomu świadomości ekologicznej mieszkańców i uczniów poprzez włączenie społeczności szkolnej i lokalnej w działania edukacyjno-informacyjne w ramach projektu prowadzonego z partnerem norweskim – Norwegian Institute for Air Research.

Tak będą wyglądać zielone strefy edukacyjne przy dwóch kozienickich szkołach:


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane