26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Mamy pokazały, że mają moc! Wyjątkowe warsztaty w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

Metodologia Montessori oraz „Joga śmiechu” to dwa hasła przewodnie drugiego dnia konferencji „Mamy! Mamy moc!”. W niedzielę, 3 kwietnia, do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawitały mamy z małymi dziećmi, aby wziąć udział w interesujących warsztatach. Wszystko to za sprawą inicjatywy pod tą samą nazwą.

Przypomnijmy, że konferencja trwała dwa dni, kolejno 2 i 3 kwietnia. Program pierwszego dnia skierowany był do samych mam, a drugi do mam z dziećmi, dlatego też w niedzielę Kozienickim Dom Kultury odwiedziło wielu sympatycznych maluchów.

Spotkanie rozpoczęło się od wykładu o metodologii Montessori, który w sali na rogu wygłosiła Magdalena Pijarska. Podczas prelekcji omówiła podstawowe zasady tej pedagogiki oraz przedstawiła pozytywy płynące ze stosowania jej. Wykład miał formę interaktywną, był czas na zadawanie pytań, omawianie obserwacji czy wymianę doświadczeń. Tuż po nim, odbyły się trzy serie warsztatów dla mam i dzieci, podczas których wykorzystywano zabawy i ćwiczenia charakterystyczne dla tej metodologii.

Równolegle do tych warsztatów odbywały się zajęcia „Jogi śmiechu”, które w sali tanecznej przeprowadziła Joanna Wolska. Były to warsztaty skierowane zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. W dużej mierze oparte były o ćwiczenia oddechowe i o korzyści, jakie daje organizmowi ludzkiemu śmiech. W sumie odbyły się dwie bardzo pozytywne sesje, a każda z nich trwała godzinę. Dla uczestników byłą to solidna dawka energii.

Drugi dzień konferencji potrwał około pięciu godzin i spotkał się ze sporym zainteresowaniem ze strony kozienickich mam i oczywiście ich maluchów.

Konferencja zrealizowana została w ramach inicjatywy pod nazwą „Mamy! Mamy moc!”, zgłoszonej przez Aktywne Mamy: Sylwię Mikulską-Pawelec i Annę Bienias do 2. Konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”, realizowanego przez gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content