13,1 C
Kozienice
niedziela, 22 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Energię mają we krwi! To już kolejna akcja honorowego krwiodawstwa w Elektrowni Kozienice

Popularne


Prawie 17 litrów krwi oddali w środę, 5 stycznia w Elektrowni Kozienice honorowi krwiodawcy. Była to pierwsza akcja zorganizowana na terenie spółki w tym roku w ramach programu “Energię mamy we krwi”, w który zaangażowana jest cała Grupa Enea.

Specjalny punkt medyczny Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Radomiu zorganizowany został w sali konferencyjnej budynku administracji. Na apel organizatorów odpowiedziało 40 chętnych pracowników Elektrowni. Po badaniach do oddania krwi zakwalifikowano 37 osób. Zebrano łącznie 37 jednostek krwi, czyli aż 16,65 litra życiodajnego płynu. Projekt każdorazowo cieszy się dużym zainteresowaniem. Tym razem zbiórka zadedykowana była 7-letniemu Czarkowi Paradowskiemu, który choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną.

Mimo panującej epidemii koronawirusa wydarzenie udało się przeprowadzić  w sposób bezpieczny dla krwiodawców i personelu medycznego. Akcję zorganizowano wspólnie z aktywnie działającym przy Enei Wytwarzanie Klubem Honorowych Dawców Krwi. Do inicjatywy włączyły się również Związki Zawodowe działające przy Enei Wytwarzanie.

Kolejna akcja krwiodawstwa na terenie elektrowni zaplanowana jest już w pierwszej połowie marca.  

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane