17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Dzieci z Ukrainy uczęszczające do szkół w gminie Kozienice otrzymają wyprawki szkolne

Popularne


150 plecaków wypełnionych po brzegi artykułami szkolnymi trafi do dzieci z Ukrainy, które rozpoczęły naukę w szkołach na terenie gminy Kozienice.

W czwartek, 5 maja wolontariusze kozienickiego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża rozpoczęli pakowanie wyprawek szkolnych dla uczniów z Ukrainy. Środki na ten cel pozyskane od sponsorów zostały przekazane przez Zarząd Główny PCK. Akcja ta stanowi jedną z wielu inicjatyw jakie podjęto w ramach ogólnopolskiej akcji “Na pomoc Ukrainie”.

– Oddział Rejonowy w Kozienicach pozyskał środki w wysokości dwudziestu dwóch i pół tysiąca złotych. Dzięki temu zakupiono sto pięćdziesiąt wyprawek dla dzieci i młodzieży z Ukrainy, który uczęszczają do szkół podstawowych na terenie miasta i gminy Kozienice. W dniu dzisiejszym nasz oddział przekazał te wyprawki dyrektorom szkół. Wyprawkę otrzyma stu pięćdziesięciu uczniów. Składa się ona z tornistra, plecaka i wyposażenia, które jest zróżnicowane zależnie od wieku. Zostały one podzielone także dla dziewczynek i chłopców. Chciałam podziękować wolontariuszom, którzy przygotowali wczoraj wszystkie te wyprawki – mówiła prezes zarządu kozienickiego oddziału PCK Bogumiła Iskra.

Podczas przekazania wyprawek obecni byli zastępca burmistrza do spraw społecznych Dorota Stępień, dyrektor Wydziału Polityki Społecznej w Urzędzie Miejskim w Kozienicach Luiza Prus, prezes zarządu kozienickiego oddziału PCK Bogumiła Iskra, kierownik biura miejscowego oddziału Anna Puzio oraz wolontariusze PCK i dyrektorzy szkół.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane