8 C
Kozienice
sobota, 20 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA/AUDIO] Konwersja cyfrowa. Kadra Kozienickiego Domu Kultury już po pierwszych szkoleniach

Popularne

Warto przeczytać

Cyfrowa transformacja Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka nabiera tempa. Jednostka prowadzi obecnie procedury związane z zakupem nowego sprzętu, a pracownicy mają już za sobą pierwsze szkolenia. Przez dwa dni, 20 i 21 grudnia, pracowali nad możliwościami zwiększenia cyfrowego potencjału.

Wszystko to za sprawą projektu „wwwierni kulturze – Kozienicki Dom Kultury w sieci dla dorosłych i dzieci”, wchodzącego w skład projektu „Konwersja Cyfrowa Domów Kultury”. Na jego realizację Kozienicki Dom Kultury otrzymał grant w wysokości 111.500 zł.

Jak mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska pieniądze te zostaną przeznaczone m.in. na zakup kamer wraz z osprzętem, urządzenia do streamingu czy stacji montażowej wraz z oprogramowaniem. Nowości doczeka się także strona internetowa. Posłuchajmy:

Procedury zakupu nowego sprzętu są już w toku. Ten powinien trafić do jednostki do końca stycznia.

Intensywne szkolenia

Zakupy to tylko część projektu. Równie ważne w tym przypadku są szkolenia kadry, które mają na celu podniesienie kompetencji cyfrowych.

– Nasz projekt zakłada dwa rodzaje szkoleń. Pierwsze dwa zostały zorganizowane bezpośrednio przez Narodowe Centrum Kultury, które jest operatorem projektu. Kolejne trzy zorganizujemy sami, już po Nowym Roku, we współpracy z zewnętrznymi trenerami – zaznacza Elwira Kozłowska.

Szkolenia „obowiązkowe” odbyły się w dniach 20-21 grudnia, a udział w nich wzięło w sumie 13 pracowników Kozienickiego Domu Kultury. Ich program obejmował m.in. przegląd narzędzi internetowych potrzebnych do prowadzenia działań on-line i/lub hybrydowych, a także metody projektowania tego typu oferty.

Zajęcia poprowadziła trenerka Anna Łukawska-Adamczyk i miały one zarówno charakter teoretyczny, jak i czysto praktyczny: dyskutowano, omawiano różne aspekty działalności cyfrowej, pracowano na nowo poznanych programach i platformach.

– Od samego początku pandemii i pierwszego lockdownu, Kozienicki Dom Kultury realizuje wiele cyfrowych działań. Udział w tym projekcie pozwoli nam na polepszenie warunków technicznych, ale też zwiększenie ich atrakcyjności. Szczególną uwagę chcemy położyć na działania hybrydowe, czyli takie prowadzone i stacjonarnie, i cyfrowo – dodaje Elwira Kozłowska.

Projekt Konwersja cyfrowa domów kultury jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa”, Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej”.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content