25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Za posiadanie narkotyków dwóch mężczyzn dostało areszt a trzeci policyjny dozór

Popularne

Warto przeczytać

Najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie 19 i 23-latek, których zatrzymali policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Za posiadanie narkotyków odpowie również 17-latek, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. 19 i 23-latkowi grozi teraz kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast 17-latkowi do lat 3.

– W wyniku czynności podjętych przez policjantów zwalczających przestępczość narkotykową kolejne narkotyki nie trafią na rynek. W ostatnich dniach funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 17, 19 i 23 lat. Wszyscy są mieszkańcami powiatu kozienickiego. Kryminalni podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 23-latka znaleźli prawie 900 gramów marihuany, którą mężczyzna ukrył w beczce. U 19-latka podczas przeszukania ujawniono około 100 gramów narkotyków. Natomiast trzeci z nich 17-latek posiadał przy sobie kilka gramów środków psychoaktywnych. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska/KPP w Kozienicach

Zatrzymani mężczyźni trafili do policyjnych cel. 19 i 23-latkowi przedstawiono zarzut posiadania znacznych ilości środków odurzających. Sąd zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Przestępstwo, jakiego się dopuścili, zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 10.

Za posiadanie narkotyków odpowie również 17-latek, wobec którego sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content