25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

XIII Bieg Szlakiem Króla Zygmunta Starego w Kozienicach. Fotorelacja

Popularne

Warto przeczytać

W sobotę, 1 czerwca, miasto Kozienice gościło już trzynastą edycję Biegu Szlakiem Króla Zygmunta Starego. To coroczne wydarzenie, cieszące się dużą popularnością, przyciągnęło w tym roku ponad 150 biegaczy, gotowych zmierzyć się z trasą i duchem sportowej rywalizacji.

Zawodnicy wystartowali z bramy Ośrodka Rekreacji i Turystyki, mając do wyboru dwa dystanse: 5 i 10 kilometrów. Trasa biegu prowadziła ulicami miasta oraz malowniczymi alejkami parkowymi, a co kilometr można było znaleźć oznaczenia, ułatwiające uczestnikom orientację w terenie. Na czas biegu ruch drogowy został wstrzymany, co pozwoliło biegaczom na pełne skupienie się na rywalizacji.

Wyniki biegu na dystansie 5 km

W kategorii open mężczyzn na dystansie 5 kilometrów najszybszym zawodnikiem okazał się Grzegorz Sobczyk z grupy „Kozienicki Biegacz”, który ukończył bieg z imponującym czasem 17 minut. Na drugim miejscu uplasował się Rafał Lewocha z Woźniak Running Team z czasem 17 minut i 37 sekund. Trzecie miejsce zajął Damian Wolszczak z WKZ Kozienice BBL, który dotarł do mety w 18 minut i 5 sekund.

W kategorii open kobiet triumfowała Barbara Pytoń, pokonując dystans 5 kilometrów w 20 minut i 28 sekund. Drugie miejsce zajęła Marta Kalinka z grupy Morsy Morsjanie, osiągając czas 23 minut i 26 sekund. Na trzecim miejscu znalazła się Justyna Spytek z Team Zabieganendi, kończąc bieg z czasem 23 minut i 29 sekund.

Wyniki biegu na dystansie 10 km

Na dłuższym dystansie 10 kilometrów najszybszym zawodnikiem okazał się Orłowski Andrzej z klubu MKS Lubartów, który pokonał trasę w 35 minut i 29 sekund. W kategorii kobiet najlepszy wynik osiągnęła Daria Podsiadło z Victus Rębków, przekraczając linię mety po 39 minutach i 48 sekundach.

sygnał do starty wydał burmistrz Kozienic Mariusz Prawda

Podsumowanie

Każdy uczestnik biegu otrzymał pamiątkowy medal, co dodatkowo podkreślało wyjątkowy charakter tego sportowego święta. Pełne wyniki można znaleźć na stronie internetowej czasnachip.pl.

Bieg Szlakiem Króla Zygmunta Starego w Kozienicach to nie tylko rywalizacja sportowa, ale również okazja do wspólnego spędzenia czasu w gronie entuzjastów biegania. Organizatorzy już teraz zapraszają na kolejną edycję, która z pewnością przyciągnie jeszcze więcej uczestników i kibiców.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content