13,1 C
Kozienice
piątek, 13 czerwca, 2025

Wystawa koncepcji urbanistycznych studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej

Popularne

Warto przeczytać

Wernisaż: 30.05.2025 roku, godz. 15.30. Czas trwania wystawy: 30.05 – 26.06.2025 roku

Miejska Pracownia Urbanistyczna w Radomiu zaprasza na wystawę prezentującą projekty urbanistyczne studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Prace powstały w ramach współpracy dydaktycznej pomiędzy uczelnią, Gminą Miasta Radomia i Miejską Pracownią Urbanistyczną.

Młodzi architekci podjęli się opracowania koncepcji zagospodarowania przestrzennego północnych obszarów Radomia. Wśród prezentowanych projektów znajdują się między innymi propozycje zagospodarowania terenów pod Centrum Innowacji – miejsca, które w przyszłości może stać się kluczowym punktem na mapie rozwoju miasta.

Wystawa jest efektem porozumienia o współdziałaniu w obszarze nauki i dydaktyki, podpisanego przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej, Gminę Miasta Radomia oraz Miejską Pracownię Urbanistyczną. Celem porozumienia jest koordynacja działań na rzecz wspierania projektów urbanistycznych i architektonicznych, które wpisują się w realne potrzeby miasta i jego mieszkańców.

Projekty zostały opracowane w Zakładzie Projektowania Architektoniczno-Urbanistycznego, w Pracowni Urbanistyki Stosowanej, pod kierunkiem dr. inż. arch. Pawła Trębacza, dr arch. Renaty Jóźwik oraz mgr inż. arch. Magdaleny Dudy.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z wizjami przyszłości Radomia oczami młodego pokolenia architektów.

Wernisaż odbędzie się w patio Mazowieckiego Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu.

Zobacz więcej

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Przejdź do treści