26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Wystartował Kozienicki Klub Podróżnika!

Popularne

Warto przeczytać

3 czerwca w Bibliotece Publicznej w Kozienicach odbyło się pierwsze spotkanie autorskie Kozienickiego Klubu Podróżnik, który jest jedną z inicjatyw oddolnych wybranych do realizacji w projekcie pt. „Z biblioteką jak z obrazem – sztuka i tradycja”. Autorami projektu są Ola Synowiec i Arkadiusz Winiatorski, mieszkający pod Kozienicami pisarze i podróżnicy. Sami wcześniej byli gośćmi podobnych inicjatyw w innych miastach, teraz chcą podzielić się swoją pasją do podróży w Kozienicach.

Gościem pierwszego spotkania był pisarz i reporter Krzysztof Story – dziennikarz „Tygodnika Powszechnego”, autor książki „Stąd. 150 drzwi pod jednym adresem” oraz podcastu „Za drzwiami” dla RMF Classic. Wraz z Wojciechem Jagielskim prowadzi on też podcast Jagielski Story o wydarzeniach międzynarodowych.

Krzysztof Story zabrał nas w niesamowitą podróż do Indii, gdzie szukaliśmy dzikich tygrysów. Razem prześledziliśmy szlaki nielegalnych przemytników tygrysiej kości i skór. Spotkaliśmy się ze strażnikami, naukowcami, ale też rolnikami i byłymi kłusownikami. Zobaczyliśmy zbieraczy chrustu, wiejskich lekarzy i spółdzielnie kobiet, które pozwalają zarabiać bez wycinek i zabijania zwierząt. Zajrzeliśmy na zaplecze luksusowych hoteli dla fotografów przyrody i do najpiękniejszych lasów świata.

To spotkanie to historia o pięknej przyrodzie, którą tak rzadko umiemy skutecznie ochronić, choć nam samym jest niezbędna do życia. W spotkaniu udział wzięła wicestarosta powiatu kozienickiego Joanna Czechyra.

Spotkanie jest częścią realizowanego przez kozienicką bibliotekę projektu BLISKO pt. „Z biblioteką jak z obrazem- sztuka i tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content