-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Wygrała zdrowa rywalizacja. Za nami Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze 2022

Popularne

Warto przeczytać

W sobotnie południe 10 września boisko w Garbatce-Letnisko stało się miejscem zaciętej, ale zdrowej rywalizacji w myśl zasady fair play strażaków z ochotniczych straży pożarnych w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych.

Do turnieju rozgrywanego pod czujnym okiem sędziów stanęły jednostki OSP z gmin: Gniewoszów, Sieciechów i Garbatka-Letnisko. Łącznie ok. 200 zawodników, którzy należeli do Grup A (męskie drużyny pożarnicze), Grup C (kobiece drużyny pożarnicze) oraz dziecięcych i młodzieżowych drużyn pożarniczych.

Teresa Fryszkiewicz, wójt Gminy Garbatka-Letnisko powitała wszystkich obecnych, życząc jednocześnie zdrowej rywalizacji.

– Moi drodzy jest mi niezmiernie miło, że widzę was aż tylu uczestników. Myślę, że rywalizacja będzie zdrowa, limit pogody w Garbatce-Letnisko na imprezy się nie wyczerpał, bo trochę pogoda była zamówiona. Sprzęt gotowy, do rywalizacji zatem, życzę wiec zdrowej rywalizacji  i wyłonienia najlepszego z tych, którzy będą reprezentować poszczególne gminy na zawodach powiatowych w Kozienicach.

Wójt Garbatki powiała wszystkich członków Komisji Sędziowskiej na czele z sędzią głównym Pawłem Kowalskim, zastępcą komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach, Marcina Gaca, wójta gminy Gniewoszów, Arkadiusza Gubę, wójta gminy Sieciechów wraz z Mirosławą Pachocką, sekretarzem Gminy, Krzysztofa Stalmacha – prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Garbatce-Letnisku, Roberta Grygla, komendanta Gminnego ZOSPRP
w Garbatce-Letnisku, kibiców, a przede wszystkim druhny i druhów. 

Zawody składały się z dwóch części sztafety pożarniczej i ćwiczenia bojowego.  O wygranej w obu tych konkurencjach decydował czas. Zasadą jest, że wygrywa drużyna, która w najkrótszym czasie wykona oba ćwiczenia uważając, aby nie uzyskać punktów karnych za niewłaściwe wykonanie któregoś z zadań.  

Drużyna, która uzyskała najlepszy wynik w zawodach z poszczególnych gmin będzie konkurować dalej w Powiatowych Zawodach Strażackich.

Wyniki uzyskane w zawodach strażackich w Gminie Garbatka-Letnisko:

Grupa A

1.OSP Garbatka-Letnisko

2.OSP Garbatka Nowa

3.OSP Bąkowiec

Grupa C  

  1. OSP Garbatka-Letnisko

MDP Dziewcząt

  1. OSP Garbatka-Letnisko

Dyplomy, puchary oraz nagrody wręczyli Teresa Fryszkiewicz – Wójt Gminy Garbatka-Letnisko oraz Krzysztof Stalmach – Prezesa Zarządu Oddziału Gminnego ZOSPRP w Garbatce-Letnisku.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content