25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

„Wygraj Sukces”. Ruszają zgłoszenia do prestiżowego konkursu

Popularne

Warto przeczytać

Przed nami kwalifikacje do 28. Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. Podobnie jak w ubiegłym roku, etap wstępny będzie miał charakter on-line, ale eliminacje regionalne odbędą się już w wersji stacjonarnej. Wzorem ubiegłych lat, Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka znalazł się w gronie organizatorów eliminacji regionalnych.

Ogólnopolski Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces” to jeden z najbardziej znanych konkursów wokalnych dla dzieci i młodzieży w Polsce. Jego organizatorami są Tarnobrzeski Dom Kultury i Studio „PRO-MEDIA” w Tarnobrzegu.

– Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury od wielu lat współpracują z organizatorami konkursu. Wielokrotnie organizowaliśmy w naszej siedzibie zarówno kwalifikacje wstępne, jak i regionalne. W ubiegłym roku organizatorzy zmienili ich formułę, dlatego na żywo spotkamy się dopiero podczas drugiego etapu. Niemniej jednak zachęcam młodych wokalistów do wysyłania swoich zgłoszeń – wyjaśnia Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Dla kogo?

Konkurs adresowany jest do solistów-wokalistów, dzieci i młodzieży, która artystycznie rywalizować będzie w czterech kategoriach wiekowych (2016-2013, 2012-2010, 2009-2007 oaz 2006-2004).

Zgłoszenia uczestników przyjmowane będą do 21 kwietnia poprzez formularz dostępny na stronie www.formularz.tdk.tarnobrzeg.pl. Każdy wokalista musi przygotować dwie piosenki: obowiązkową z wydanych do tej pory płyt organizatorów oraz dowolną polskojęzyczną.

– Filmy do pierwszego etapu mogą być nagrywane zarówno kamerami, jak i telefonami. Ważne, by były nakręcone ze statycznego ujęcia, bez montażu audio-wideo i post-produkcji. Gotowe wideo powinno zostać umieszczone w serwisie YouTube – dodaje Elwira Kozłowska.

Lista solistów zakwalifikowanych do II etapu zostanie opublikowana na stronie wygrajsukces.com.pl. Kwalifikacje regionalne odbędą się w ośrodkach kultury w Polsce między 23 maja a 24 czerwca. W Kozienicach odbędę się one 20 czerwca od godz. 11.00 w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego (ul. Warszawska 29).

Jak sukces, to i nagrody

Tradycyjnie finał konkursu odbędzie się w Tarnobrzeskim Domu Kultury, a ten zaplanowano na 7 października 2023 roku. Jest o co walczyć, bo nagroda główna to 5 tys. złotych (brutto). Ponadto, w poszczególnych kategoriach wiekowych zostaną przyznane nagrody rzeczowe.

Dodatkowe informacje dostępne są w regulaminie konkursu, dostępnym m.in. na www.dkkozienice.pl. W sprawach dotyczących konkursu informację można uzyskać też w Tarnobrzeskim Domu Kultury tel. 15 822-74-97; e-mail: mg@tdk.tarnobrzeg.pl

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content