-2,7 C
Kozienice
piątek, 2 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Wspólne patrole Straży Leśnej i Policji

Popularne

Dzielnicowi z Kozienic oraz funkcjonariusze Straży Leśnej Nadleśnictwa Kozienice organizują łączone patrole. Wspólne działania mają między innymi zapobiec nielegalnej wycince i kradzieżom drzewa z lasu oraz podpaleniom. Do swojej dyspozycji funkcjonariusze mają m.in. foto pułapki i noktowizory.

Wspólne patrole strażników leśnych i kozienickich policjantów odbywają się na terenach leśnych w gminie Kozienice z wykorzystaniem samochodów zarówno Straży Leśnej, jak i Policji. Zadaniem mundurowych jest współpraca na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz zwalczanie przestępstw związanych z lasem. Chodzi tu między innymi o kradzieże drewna, kłusownictwo i szkodnictwo leśne, czy podpalenia.
 
 
– Policjanci wspólnie z pracownikami Straży Leśnej pilnują i dbają o to, by las nie był niszczony, a w przypadku zagrożenia, chronią jego zasoby. Strażnicy mają dziś duże możliwości kontrolowania, wykrywania i ścigania wszelkich przejawów wandalizmu, kradzieży i kłusownictwa. Mają także obowiązek egzekwowania od korzystających z lasu przestrzegania przepisów prawnych, których celem jest ochrona lasu przed szkodnictwem. We wszystkich tych czynnościach strażnikom pomagają policjanci. W czasie wspólnych służb mundurowi zwracają szczególną uwagę na osoby, które nagminnie naruszają zakaz wjazdu do lasu pojazdami mechanicznymi, czy też zatrzymują się na drogach publicznych i stwarzają zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Tereny patrolowanych lasów objęte są coraz częściej monitoringiem wizyjnym, z którego materiał filmowy może stanowić dowód w prowadzonych postępowaniach. – informuje podkom. Ilona Tarczyńska

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content