26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[WIDEO/ZDJĘCIA] Zarząd powiatu kozienickiego z wotum zaufania i absolutorium

Popularne

Warto przeczytać

W środę, 8 czerwca w starostwie powiatowym w Kozienicach odbyła się VLVII sesja rady powiatu kozienickiego. Jedną z uchwał podjętych przez radnych było udzielenie absolutorium zarządowi powiatu z tytułu wykonania budżetu za rok 2021.

Dokładnie rok temu powołano nowy zarząd powiatu kozienickiego. W jego skład wchodzą starosta Krzysztof Wolski, wicestarosta Małgorzata Bebelska oraz radni Marek Kucharski, Emanuel Zawodnik oraz Waldemar Banaś.

Wróćmy jednak do środowej sesji. Na początku radni wysłuchali sprawozdania starosty z prac zarządu. Następnie doszło do debaty nad raportem o stanie powiatu, czego następstwem było udzielone poprzez głosowanie wotum zaufania dla Zarządu Powiatu.

Kolejno radni zapoznali się ze sprawozdaniem rocznym z wykonania budżetu powiatu oraz opinią Regionalnej Izby Obrachunkowej. Wtedy rozpoczęto dyskusję, która zakończyła się głosowaniem nad uchwałą w sprawie udzielenia absolutorium dla zarządu powiatu kozienickiego z tytułu wykonania budżetu powiatu kozienickiego za 2021 rok. Za absolutorium głosowało 17 radnych, przeciwko głosował radny Andrzej Jung, a od głosu wstrzymał się radny Tomasz Trela.

– Serdecznie dziękuje Radnym Rady Powiatu Kozienickiego za pracę i realizację zadań, jakie były postawione przed Radą w roku 2021, dziękuje również pracownikom Wydziałów Starostwa Powiatowego w Kozienicach oraz jednostek organizacyjnych Powiatu za rzetelną pracę i wyniki – mówił starosta Krzysztof Wolski.

Podczas środowej sesji podjęto również uchwały zmieniające Wieloletnią Prognozę Finansową powiatu oraz uchwałę budżetową na 2022 rok.

Transmisja wideo i galeria zdjęciowa z obrad

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content