26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[WIDEO/ZDJĘCIA] Biegli po terenach byłej fabryki prochu. Za nami “Się Ruszamy – POMAGAMY! 2”

Popularne

Warto przeczytać

To był niezwykle emocjonujący amatorski bieg z przeszkodami po tajemniczych terenach byłej fabryki prochu PRONIT PIONKI. Była to już druga akcja “Się Ruszamy – POMAGAMY! ”, za sprawą której wsparto rehabilitację mieszkańca Pionek – Jacka Nalepy. Wydarzenie wsparła Enea Wytwarzanie.

Blisko 120 śmiałków zdecydowało się wziąć czynny udział w wyjątkowym biegu organizowanym przez stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców oraz Strefę Ruchu – Malwiny Sowy. Współorganizatorem akcji było Miasto Pionki. Inicjatywę wsparły Enea Wytwarzanie oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz  Na dystansie 10 kilometrów każdy ze śmiałków będzie mógł zmierzyć się z blisko 30 przeszkodami. Trasa biegu została tak zaplanowana, by każdy uczestnik mógł ją ukończyć swoim tempem i umiejętnościami.

Prócz rywalizacji na trasie biegu dla wszystkich mieszkańców, obserwatorów oraz kibiców przygotowano szereg atrakcji. Dla najmłodszych były prowadzone animacje, zabawy z chustą oraz tańce. Dzieci, które będą brały udział w zabawach miały okazję do zdobycia upominków przygotowanych przez organizatorów. Nieco starszych, Magdalena Madej zaprosiła do wspólnej ZUMBY, natomiast Rafał Dobosz, znakomity bokser Broni Radom poprowadził pokazowy trening boksu. Przez cały czas trwała również rejestracja potencjalnych DAWCÓW SZPIKU! Atrakcją wieczoru był występ dobrze znanego w Pionkach zespołu Scream.

Dodatkową atrakcją tego dnia był Miś Teddy Eddie, który nie tylko chętnie przybijał z dziećmi piątki i robił sobie wspólne zdjęcia, ale również z przyjemnością rozdawał cukierki i uściski. Dzięki uprzejmości Krainy Zabaw pojawiła się także przepyszna wata cukrowa i dmuchany plac zabaw. Przez cały czas trwania wydarzenia odbywała się także loteria, z której całkowity dochód zasili zbiórkę charytatywną. Na miejscu była również możliwość skosztowania przepysznych ciast, zupy, czy upieczenia sobie kiełbaski w ognisku.

Akcję “Się Ruszamy – POMAGAMY! 2” wsparł Sejmik Województwa Mazowieckiego. Podczas biegu obecny był wicemarszałek Rafał Rajkowski.

Jak mówił wicemarszałek województwa mazowieckiego Rafał Rajkowski, sobotnia akcja była związana z pomocą człowiekowi, który kiedyś sam bardzo mocno pomagał innym. Mowa była oczywiście o Jacku Nalepie:

 

Jak powstała akcja „Się Ruszamy – Pomagamy!”, co sprawiło zawodnikom największe trudności podczas sobotniego biegu oraz komu dedykowana była druga odsłona tej inicjatywy – o to zapytaliśmy Malwinę Sowę ze Strefy Ruchu oraz Paulinę Zakrzewską i Michała Rogowskiego ze Stowarzyszenia Pionkowskich Morsów.

Wręczenie nagród oraz ogłoszenie wyników biegu odbyło się o godzinie 18.30. Najlepszym zawodnikom nagrody wręczyli burmistrz Robert Kowalczyk, wiceburmistrz Kamila Kaczorowska oraz sam Jacek Nalepa wraz z żoną Magdaleną.

Najlepsi z najlepszych

Wśród mężczyzn najlepszy był Norbert Boduła, który pokonał trasę liczącą 10 kilometrów w nieco ponad 52 minuty. Za nim byli Waldemar Nędzi oraz Łukasz Łuczyński z czasami kolejno, 53:40 oraz 55 minut.

Wśród kobiet najszybsze były – Iwona Maj (1:00:52), Martyna Kowalczyk (1:02:40) oraz Anna Molenda (1:03:51).

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content