26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[WIDEO] Radni przyjęli nową Strategię Rozwoju Powiatu Kozienickiego

Popularne

Warto przeczytać

W środę 25 maja odbyła się XLVI Sesja Rady Powiatu Kozienickiego VI kadencji. Było to posiedzenie nadzwyczajne, podczas którego przyjęto Strategię Rozwoju Powiatu Kozienickiego na lata 2021 – 2030.

Przyjęty dokument stanowić będzie podstawę do prowadzenia przez władze lokalne długookresowej polityki rozwoju. Będzie także punktem odniesienia dla działań o charakterze rozwojowym, podejmowanych ze środków własnych budżetu powiatu kozienickiego, ze środków UE oraz innych zewnętrznych źródeł finansowania.

Jak wynika z przyjętego dokumentu, największy nacisk zostanie położony na uatrakcyjnienie powiatu kozienickiego jako miejsca do zamieszkania, gdzie mają funkcjonować wysokiej jakości usługi dla mieszkańców, a także bliska dostępność do terenów przyrodniczych. Zaakcentowano również rozwój rynku pracy i powstawanie nowych inwestycji oraz sprzyjający klimat do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, także na terenach rolniczych. Powiat kozienicki w latach 2021-2030 pragnie dążyć do otwartości komunikacyjnej, zapewniając dobre połączenia z okolicznymi miastami, w tym z Warszawą oraz Radomiem.

– Misją powiatu kozienickiego jest dążenie do zapewnienia najlepszych warunków życia dla obecnych i przyszłych mieszkańców – czytamy w dokumencie.

Do prac nad przygotowaniem Strategii Rozwoju Powiatu Kozienickiego na lata 2021 – 2030 zostały zaproszone wszystkie samorządy gminne z terenu powiatu, których przedstawiciele wzięli udział w warsztatach strategiczno-diagnostycznych. Strategia została poddana konsultacjom społecznym, w których wzięły podmioty zainteresowane wspólnym wdrążaniem strategii.

Społeczeństwo, gospodarka, przestrzeń i środowisko

To właśnie te trzy obszary stanowią trzon przyjętej przez radnych strategii. Tym samym przedstawiamy cały dokument zawierający Strategię Rozwoju Powiatu Kozienickiego na lata 2021-2030 (kozienicepowiat.pl) (WYSTARCZY KLIKNĄĆ).

Wynik głosowania oraz transmisja wideo

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content