10,8 C
Kozienice
wtorek, 17 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[WIDEO] Kozienicki Dom Kultury stworzył ciekawy cykl filmów. Są dostępne za darmo w sieci

Popularne

„wwwierni kulturze” to nazwa nowego cyklu filmów, stworzonego przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jego kolejne odcinki regularnie są publikowane w serwisie YouTube. Instruktorzy domu kultury pokazują jak w prosty sposób stworzyć domowe ozdoby. Co ważne, wszystkie filmy przetłumaczone zostały na polski język migowy.

Filmy powstają w ramach projektu „wwwierni kulturze – Kozienicki Dom Kultury w sieci dla dorosłych i dzieci”, który jest częścią „Konwersji cyfrowej domów kultury”. Na realizację swojego przedsięwzięcia kozienicka instytucja dostała grant w wysokości 111.500 zł.

– Zdecydowana większość tej kwoty została przeznaczona na zakup sprzętu, m.in. kamer, mikrofonów czy świateł, a także na szkolenia dla kadry. Zakupiony sprzęt i nowa zdobyta wiedza przydały się przy realizacji cyklu filmów – mówi dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co to za filmy?

Do tej pory, na kanale YouTube Kozienickiego Domu Kultury (www.youtube.com/channel/UCNG41-CR6sWtcMpPZC-q4kw) opublikowane zostały trzy filmy. Cały cykl ma liczyć w sumie osiem nagrań. Każdy odcinek przygotował inny instruktor.

– Cykl obejmuje siedem nagrań z zajęciami o charakterze plastycznym lub rękodzielniczym, a także jedne zajęcia ruchowe, przy powstaniu których pomogły również słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Filmy mają bardzo zróżnicowaną tematykę i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Elwira Kozłowska.

Przy realizacji filmów Kozienicki Dom Kultury nawiązał współpracę z profesjonalną firmą, która zajmuje się tłumaczeniami na polski język migowy. Wszystkie nagrania wzbogacone są o tłumacza, a także o napisy.

– Kolejne odcinki cyklu będą sukcesywnie publikowane w najbliższych tygodniach. Zachęcam do subskrypcji naszego kanału YouTube, aby żadnego z nich nie przegapić – zaznacza Elwira Kozłowska.

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane