26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[WIDEO] Akcja “Się Ruszamy – Pomagamy! 2” przeszła najśmielsze oczekiwania. Zebrano ponad 21 tysięcy złotych na rzecz Jacka Nalepy

Popularne

Warto przeczytać

W sobotę, 21 maja, nad Stawem Górnym w Pionkach odbyła się druga akcja “Się Ruszamy – POMAGAMY! 2”, podczas której zbierano pieniądze na rzecz rehabilitacji Jacka Nalepy – mieszkańca Pionek. Jak już wiemy, udało się zebrać ponad 21 tysięcy złotych. Partnerem tego wydarzenia była Enea Wytwarzanie. Redakcja Kozienice24 przygotowała specjalne wideo z tego wydarzenia, które znajdziecie niżej.

Blisko 120 śmiałków zdecydowało się wziąć czynny udział w wyjątkowym biegu organizowanym przez stowarzyszenie Pionkowskich Morsów i Sportowców oraz Strefę Ruchu – Malwiny Sowy. Współorganizatorem akcji było Miasto Pionki. Inicjatywę wsparły Enea Wytwarzanie oraz Sejmik Województwa Mazowieckiego oraz  Na dystansie 10 kilometrów każdy ze śmiałków zmierzył się z blisko 30 przeszkodami. Trasa biegu została tak zaplanowana, by każdy uczestnik mógł ją ukończyć swoim tempem i umiejętnościami. Jak wskazuje sama nazwa wydarzenia, biegowi przyświecał szczytny cel, a mianowicie, wsparcie rehabilitacji Jacka Nalepy.

Zbiórka na rzecz rehabilitacji Jacka Nalepy – mieszkańca Pionek przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. Łącznie zebrano 21 897,98 złotych. – Z licytacji przeprowadzanych w wydarzeniu na Facebooku uzbieraliśmy 8 145 zł, 10% z wpisowego uczestników biegu przekazaliśmy do puszki, a było to 1200 zł. W piątek, 20 maja, cały utarg, w wysokości 662 zł z usług salonu Barbershop Fryzjer Męski Pionki – Kacper Kałdunek był przekazany do puszki. Reszta, czyli, aż ponad 11 tysięcy złotych to środki uzbierane do puszek podczas wydarzenia w sobotę, które pochodziły między innymi z loterii, ze stoiska z słodkościami oraz z możliwości korzystania z dmuchańców – informują Malwina Sowa ze Strefy Ruchu oraz Paulina Zakrzewska ze Stowarzyszenia Pionkowskie Morsy.

Przeżyjmy to jeszcze raz. Poniżej wideorelacja z wydarzenia przygotowana przez Pionki24.

A poniżej raz jeszcze galeria zdjęciowa z tego wyjątkowego dnia.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content