20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

„Wędrując między światłem a cieniem”. Nowa wystawa w CKA

Popularne

Warto przeczytać

„Wędrując między światłem a cieniem” to tytuł najnowszej wystawy zorganizowanej przez Kozienicki Dom Kultury. Podziwiać na niej można prace artystki Elżbiety Staniszewskiej. Wernisaż wystawy odbył się w piątek, 24 maja 2024 r.

Wszystkich przybyłych na wernisaż powitała Dyrektorka Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska, a następnie kurator wystawy, instruktor KDK Agnieszka Bieńkowska przedstawiła sylwetkę artystki.
Elżbieta Staniszewska pochodzi z Radomia, ukończyła studia w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu (obecnie UA im. M. Abakanowicz), zdobywając dyplom z gobelinu w pracowni prof. Magdaleny Abakanowicz i rysunku w pracowni prof. Jarosława Kozłowskiego. Jednak nie poprzestała na wykształceniu plastycznym. W kolejnych latach ukończyła etnografię na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu i uzyskała tytuł Doktora nauk humanistycznych z zakresu filozofii.
W latach 1986-2000 pracowała w Muzeum Narodowym Rolnictwa w Szreniawie i Muzeum Wsi Radomskiej w Radomiu. Elżbieta Staniszewska jest autorką około czterdziestu ekspozycji muzealnych oraz laureatką indywidualnej Nagrody Ministra Kultury i Sztuki w Konkursie na Najciekawsze Wydarzenie Muzealne Roku 1993 i Roku 1995.
Elżbieta Staniszewska jest też autorką około czterdziestu publikacji, a swój talent plastyczny realizuje, tworząc tkaniny, rysunki, rzeźby i instalacje. Część z nich przywiozła do nas, aby zaprezentować je w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego. Można tu zobaczyć liczne tkaniny, w tym świecące w ciemności oraz rzeźby. Jak zapowiedziała artystka, wystawa w czasie jej trwania będzie się stale rozwijać dlatego warto od czasu do czasu do nas zaglądać i sprawdzać co nowego pojawiło się na naszych ścianach.
Spotkanie nie obyło się bez niespodzianki, a było nią losowanie jednej z prac Elżbiety Staniszewskiej. Na koniec, jak zwykle, była okazja do kuluarowych rozmów przy słodkim poczęstunku i lampce wina.
Wystawa dostępna będzie w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego do 22 września 2024 r. Organizatorami wydarzenia były Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
źródło/fot.: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content