-4,3 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

W Kozienickim Domu Kultury zobaczymy spektakl w gwiazdorskiej obsadzie

Popularne

Warto przeczytać

To będzie uczta dla miłośników teatru i dobrych komedii. W czwartek, 12 stycznia, w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zobaczymy spektakl „Kłamstwo” w reżyserii Wojciecha Malajkata.

– „Kłamstwo” to komedia małżeńska autorstwa znanego francuskiego dramaturga i reżysera Floriana Zellera. Zdobywca Oscara w przenikliwy i zabawny sposób studiuje tytułowe kłamstwo, prezentując widzom historię dwóch par małżeńskich, dwóch par przyjaciół i dwóch par kochanków… przy czym to nadal są tylko cztery osoby – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Za reżyserię spektaklu odpowiada Wojciech Malajkat. Jak przyznaje reżyser, sztuka ta wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy.

W spektaklu (wymiennie) grają: Katarzyna Skrzynecka, Milena Suszyńska, Sambor Czarnota, Wojciech Malajkat, Ada Kalska, Mikołaj Roznerski, Piotr Szwedes, Anna Korcz, Karolina Bacia oraz Izabela Gwizdak.

– Sztuka Floriana Zellera cieszy się ogromną popularnością w całej Europie. W Kozienicach zobaczymy ją w reżyserii Wojciecha Malajkata i w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej. Za produkcję spektaklu odpowiada Piotr Szwedes, którego już dwukrotnie gościliśmy w Kozienickim Domu Kultury. Szykuje się świetna zabawa – dodaje Elwira Kozłowska.

Na dobry początek roku

Spektakl zostanie wystawiony w czwartek, 12 stycznia 2023 r., o godz. 18.00, w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content