20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

W Kozienickim Domu Kultury zobaczymy absolutnie przepiękną wystawę malarstwa

Popularne

Warto przeczytać

„Sny wędrownych ptaków” to tytuł wystawy malarstwa Adama Kołakowskiego, którą już w październiku będzie można zobaczyć w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Jej wernisaż zaplanowano na piątek, 21 października. Początek wydarzenia w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego o godz. 17.00. Uwaga: wśród uczestników wernisażu zostanie rozlosowana jedna z prac artysty!

– Mam przyjemność zaprosić Państwa na absolutnie przepiękną wystawę malarstwa pana Adama Kołakowskiego. Przy pomocy swoich prac, artysta zabierze widzów do czarującego świata marzeń i snów. Warto, choćby przez chwilę, stać się częścią tego uniwersum – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Adam Kołakowski pochodzi z Opinogóry, gdzie żyje i tworzy. Jest malarzem, rzeźbiarzem i grafikiem. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Warszawie oraz Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, w której pracował jako laborant w pracowni drzeworytu. W Akademii doskonalił się w grafice, ilustracji, plakacie, malarstwie i rzeźbie. Wyjechał na stypendium naukowe na University of Tennessee w Knoxville.

– Adam Kołakowski swoje prace wystawiał m.in. w Stanach Zjednoczonych, we Włoszech oraz wielokrotnie w galeriach sztuki na terenie całego kraju. Jego obrazy znajdują się w licznych kolekcjach prywatnych. Cieszę się, że teraz zobaczymy je również w Kozienicach – dodaje Elwira Kozłowska.

Wernisaż wystawy „Sny ptaków wędrownych” odbędzie się w piątek, 21 października, o godz. 17.00, w sali wystawowej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Dodatkowo będzie on transmitowany „na żywo” na fanpage’u Kozienickiego Domu Kultury na portalu Facebook (facebook.com/kozienickidomkultury).

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 27 listopada 2022 roku.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content