20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

W Kozienickim Domu Kultury usłyszymy przeboje Niemena. Śpiewać będą też kozieniczanie

Popularne

Warto przeczytać

Ponadczasowe szlagiery Czesława Niemena, a także polskie hity z lat 60-70-80-tych będą rozbrzmiewały w Kozienickim Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Wszystko to za sprawą koncertu „Kozienice Śpiewają 2”, realizowanego w ramach 3. Konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”. Koncert zaplanowano na niedzielę, 16 października. Początek o godz. 17.00.

– Koncert stanowi trzon projektu, zgłoszonego do konkursu na inicjatywy lokalne przez Państwa Annę i Mateusza Pułkowskich. To ich druga tego typu inicjatywa. Pierwszy projekt spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony mieszkańców, dlatego postanowili go powtórzyć w nieco zmienionej formie – przypomina Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Podwójny koncert

Wydarzenie będzie podzielone na dwie części. O godz. 17.00 ruszy koncert pod hasłem „Kozienice Śpiewają 2 – polskie hity lat 60-70-80-tych”.

Podobnie jak podczas pierwszej edycji, tak i tym razem usłyszymy mieszkańców Gminy Kozienice. To wokaliści-amatorzy, którzy odważyli się wyjść na scenę w ramach dobrej zabawy i kulturalnej integracji. Niektórzy z nich zostali zaproszeni bezpośrednio przez autorów inicjatywy, inni sami zgłosili swój udział po tym, jak usłyszeli o projekcie – dodaje Elwira Kozłowska.

O godz. 18.00 rozpocznie się druga część koncertu, zatytułowana „Niemen akustycznie”. Największe szlagiery legendarnego artysty przypomni zespół Ambitus Trio, w składzie: Radosław Świderski – gitara akustyczna, wokal; Krzysztof Chromiński – fortepian oraz Tomasz Rogalski – saksofon, instrumenty perkusyjne.

Pobierz wejściówkę

Koncert odbędzie się w niedzielę, 16 października, o godz. 17.00, w sali kameralnej Centrum Kulturalno-Artystycznego w Kozienicach. Wstęp wolny. Obowiązują nieodpłatne wejściówki. Te będą wydawane w kasach KDK:

– w dniach 1-7 października posiadaczom „Kozienickiej Karty Mieszkańca”;

– od 8 października (do 2 sztuk dla jednej osoby) – pozostałym chętnym, o ile pula wolnych miejsc nie zostanie wcześniej wyczerpana.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content