0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

VII SPOTKANIE NA PRZYCZÓŁKU

Popularne

7 sierpnia na terenie Skansenu Bojowego I Armii Wojska Polskiego w Mniszewie odbyło się VII Spotkanie na Przyczółku, upamiętniające 78. rocznicę walk na przyczółku warecko-magnuszewskim, które miały miejsce w 1944 r.

Po odtworzeniu hymnu państwowego i modlitwie, głos zabrali zaproszeni goście. Starosta Kozienicki Krzysztof Wolski w swoim przemówieniu podkreślał, że inicjatywa Spotkań na Przyczółku w sposób wyjątkowy wyraża nasz szacunek i pamięć o odważnych i niezłomnych bohaterach, którzy walczyli o wolną i niepodległą Polskę.

Kolejnym punktem obchodów był Apel Pamięci oraz Salwa Honorowa w wykonaniu I Warszawskiej Brygady Pancernej im. Tadeusza Kościuszki w Warszawie.

By oddać hołdy bohaterom tamtych dni, przy Pomniku w Mniszewie zebrane delegacje złożyły kwiaty i zapaliły znicze. Powiat Kozienicki reprezentowali Starosta Krzysztof Wolski oraz Członek Zarządu Powiatu Emanuel Zawodnik.

VII Spotkanie na Przyczółku zakończył piknik historyczny, podczas którego chętni mogli m.in. zwiedzić ekspozycję muzealną Skansenu, wystawę zabytkowych pojazdów militarnych, czy zapoznać się z uzbrojeniem współczesnej Polskiej Armii oraz umundurowaniem i uzbrojeniem żołnierskim z okresu II wojny światowej.

źródło:/ Starostwo Powiatowe Kozienice/

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content