25,2 C
Kozienice
niedziela, 16 czerwca, 2024

Utrudnienia potrwają 1,5 roku. Wykonawca przeprowadził akcję informacyjną wśród najmłodszych na wesoło

Popularne

Warto przeczytać

W gminie Garbatka-Letnisko wkrótce rozpocznie się długo oczekiwana przebudowa drogi krajowej Nr 79, obejmująca ul. Kozienicką od skrzyżowania z Ponikwą oraz ul. Zwoleńską. Projekt przewiduje szeroko zakrojone prace, mające na celu poprawę infrastruktury oraz bezpieczeństwa mieszkańców. By zwiększyć bezpieczeństwo w poruszaniu, zwłaszcza dzieci, podczas wykonywania prac budowlanych, wykonawca, firma Budimex S.A. postanowiła przeprowadzić akcję informacyjną wśród najmłodszych na wesoło.

W ramach inwestycji wykonane zostaną: dwa pasy ruchu o nawierzchni mineralno – bitumicznej szerokości 3,5m każdy, pas środkowy z kostki kamiennej, zjazdy oraz chodniki i ciągi pieszo – rowerowe, oświetlenie uliczne, urządzenia bezpieczeństwa ruchu separujące ruch pieszy i samochodowy, kanalizacja deszczowa, zbiorniki retencyjne i przepusty drogowe  oraz przebudowa istniejących sieci wodociągowych, sanitarnych, gazowych, energetycznych i teletechnicznych.

– Przebudowa drogi będzie poważna. W grę wchodzi przebudowa całej drogi, dobudowa chodników, ścieżki rowerowej. Będą bardzo duże utrudnienia dla mieszkańców związanych z takim codziennym poruszeniem się czy wyjazdem z posesji. Ale myślę, że no budują to dla ludzi po to, żeby było lepiej, żeby było bezpieczniej. Ten czas trzeba będzie przetrwać i będzie tylko lepiej – mówi wójt Gminy Garbatka-Letnisko Teresa Fryszkiewicz

Organizacja ruchu i zapewnienie bezpieczeństwa

Tymczasowa organizacja ruchu na czas budowy prowadzona będzie połówką jezdni w sposób naprzemienny wahadłowy za pomocą sygnalizatorów świetlnych. Zapewnione będą dojścia i dojazdy do posesji prywatnych. Wykonawca dołoży wszelkich starań, aby utrudnienia były możliwie krótkotrwałe i jak najmniej uciążliwe.

Akcja informacyjna dla najmłodszych

Aby zwiększyć bezpieczeństwo dzieci podczas prac budowlanych, firma Budimex S.A. przeprowadziła akcję informacyjną w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisko. W ramach eventu dzieci dowiedziały się o zagrożeniach związanych z obecnością ciężkiego sprzętu oraz o zasadach bezpiecznego poruszania się w okolicy budowy.

Artur Szymanik, kierownik kontraktu z ramienia wykonawcy, tłumaczy: – Chcemy uświadomić dzieci, mieszkańców, że przez najbliższe 1,5 roku, 2 lata będą tak naprawdę żyły, mieszkały na budowie. Będą przechodziły koło koparek, koło sprzętów ciężkich i chcemy zadbać o ich bezpieczeństwo i o bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców. Dlatego chcemy ich uświadomić jak to będzie wyglądało i stąd ta akcja.

Wójt Teresa Fryszkiewicz wyraziła swoje uznanie dla inicjatywy: – Firma Budimex postanowiła taki event zorganizować dla dzieci. Jestem naprawdę pod wrażeniem, bo to pierwsza taka działalność firmy, która wkracza z jakąś dużą inwestycją na nasz teren, że wychodzi do dzieci i tak naprawdę dzieciom przyda się to nie tylko na czas tej przebudowy drogi, ale również w codziennym życiu. To na pewno w nich nie zostanie i naprawdę tu ukłony w stronę firmy za tak wspaniały pomysł.

Wyjątkowe pokazy na rowerze zaprezentował najmłodszym Łukasz Kowal – uczestnik programu MAM TALENT 2024!

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content