20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt „60 Lat Piłki Siatkowej w Kozienicach”

Popularne

Warto przeczytać

W sobotę, 15 czerwca 2024 roku, na hali sportowej przy ul. Głowaczowskiej w Kozienicach odbył się turniej piłki siatkowej dziewcząt pod hasłem „60 lat piłki siatkowej w Kozienicach” o Puchar Burmistrza Gminy Kozienice, Pana Mariusza Prawdy. Wydarzenie, którego partnerem była firma Enea Wytwarzanie, zgromadziło osiem zespołów, rywalizujących o miano najlepszych. Turniej miał na celu promocję miasta i gminy Kozienice, propagowanie sportu oraz wspieranie aktywności fizycznej wśród młodzieży.

Zespoły uczestniczące w turnieju zostały podzielone na dwie grupy, w których rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Mecze rozgrywano do wygranych dwóch setów. Po zakończeniu fazy grupowej, drużyny przystąpiły do rozgrywek o poszczególne miejsca. Każdy zespół otrzymał puchar i dyplom, a trzy najlepsze drużyny zostały uhonorowane medalami.

W turnieju triumfowała drużyna MUKS „Radomka” Radom, która zajęła pierwsze miejsce, pokonując w finale MKS „Olimp II” Mińsk. Na trzecim miejscu uplasowała się drużyna MKS „Olimp I” Mińsk. Oto pełna kolejność końcowa turnieju:

 1. MUKS „Radomka” Radom
 2. MKS „Olimp II” Mińsk
 3. MKS „Olimp I” Mińsk
 4. LKS „Wrzos II” Międzyborów
 5. LKS „Wrzos I” Międzyborów
 6. UKS „Jedynka” Kozienice
 7. UKS „Beta” Pionki
 8. LTS „Iskra” Legionowo

Nagrody indywidualne otrzymali również najlepsi zawodnicy turnieju. MVP turnieju została Magdalena Banaś z MUKS „Radomka” Radom. Najlepszymi zawodniczkami w poszczególnych kategoriach zostały:

 • Najlepsza atakująca: Lila Złotkowska z MKS „Olimp I” Mińsk
 • Najlepsza wystawiająca: Amelia Młodawska z MUKS „Radomka” Radom
 • Najlepsza odbierająca: Amelia Misztal z UKS „Jedynka” Kozienice

Wyróżnienia dla Najlepszych Zawodniczek Drużyn

Podczas turnieju wyróżniono także najlepsze zawodniczki w każdej z drużyn, które otrzymały pamiątkowe statuetki i nagrody. Oto lista wyróżnionych zawodniczek:

 • UKS „Jedynka” Kozienice: Gabriela Woźny
 • LKS „Wrzos I” Międzyborów: Natasza Kącka
 • LKS „Wrzos II” Międzyborów: Karolina Więch
 • UKS „Beta” Pionki: Blanka Nadolska
 • MKS „Olimp I” Mińsk: Wiktoria Zdun
 • MKS „Olimp II” Mińsk: Lena Braulińska
 • MUKS „Radomka” Radom: Amelia Falkiewicz
 • LTS „Iskra” Legionowo: Natalia Skrzypiec

Uroczyste Wręczenie Nagród

Nagrody wręczali pani Violetta Bednarek, członek Zarządu UKS „Jedynka” Kozienice, pan Marian Ślusarczyk z Fundacji „Zdrowe dziecko” oraz nestor kozienickiej siatkówki, pan Stanisław Pulkowski. Wszyscy uczestnicy turnieju zostali uhonorowani za swoją zaangażowanie i wysiłek włożony w rywalizację.

Turniej „60 lat piłki siatkowej w Kozienicach” miał na celu nie tylko rywalizację sportową, ale także propagowanie zasad fair play oraz promowanie aktywnego spędzania wolnego czasu. Wydarzenie było także doskonałą okazją do promocji piłki siatkowej jako dyscypliny sportu i sposobu na zdrowy styl życia. Dzięki zaangażowaniu organizatorów, partnerów i uczestników, turniej stał się świętem sportu, które przyczyniło się do umocnienia siatkarskich tradycji w Kozienicach.

Turniej piłki siatkowej dziewcząt „60 lat piłki siatkowej w Kozienicach” zakończył się sukcesem, zarówno pod względem sportowym, jak i organizacyjnym. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, turniej stał się doskonałą okazją do świętowania jubileuszu oraz promowania sportu wśród młodzieży.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content