-5 C
Kozienice
czwartek, 30 listopada, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Tu niedługo zacznie na nowo kwitnąć handel. Odmienione Targowisko Miejskie w Kozienicach gotowe

Popularne

Warto przeczytać

Mówi się, że sercem miasta jest jego stolica handlu, a bez wątpienia takim miejscem od wielu lat było Targowisko Miejskie w Kozienicach. Dziś jednak wiele się w nim zmieniło. Dotychczasowe warunki zastąpiono nowoczesnymi udogodnieniami na miarę dwudziestego pierwszego wieku. Wczoraj miał miejsce odbiór techniczny inwestycji.

Odmienione Targowisko w Kozienicach jest utwardzone, oświetlone, wyposażone w sanitariaty i parking oraz przyłączone do sieci wodociągowej, kanalizacyjnej i elektroenergetycznej. Przynajmniej połowę jego powierzchni handlowej zajmują zadaszone stoiska, co stanowi ponad 800 m2 placu. Na przebudowę  istniejącego już targowiska miejskiego w Kozienicach, gmina otrzymała milion złotych. Około milion złotych gmina przekazała ze środków własnych.

Powstały drogi dojazdowe, parkingi i budynki socjalno-handlowe, w których mieszczą się kasy i toalety. 30 procent zapotrzebowania na prąd pokryte będzie z instalacji fotowoltaicznych.

Przypomnijmy. Samorząd Mazowsza wybrał ponad rok temu projekty do dofinansowania unijnego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. 12 gmin otrzymało blisko 9,4 mln zł na budowę i przebudowę targowisk, w tym właśnie gmina Kozienice.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content