12,9 C
Kozienice
środa, 5 października, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Trzy pomysły kozieniczan otrzymają dofinansowanie. Rozstrzygnięto konkurs na inicjatywy lokalne

Popularne

Trzy pomysły na wydarzenia kulturalne otrzymają dofinansowanie w ramach 3. Konkursu na inicjatywy lokalne „Nasza kultura z KDK w Gminie Kozienice”, realizowanego przez Gminę Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka. Na ich realizację przeznaczone będzie prawie 21 tys. zł.

W trakcie naboru konkursowego, mieszkańcy złożyli w sumie sześć wniosków o dofinansowanie dla swoich pomysłów z zakresu szeroko rozumianej kultury. Do realizacji skierowane mogły zostać maksymalnie trzy, dlatego formularze zostały szczegółowo ocenione.

– Wnioski najpierw przeszły weryfikację formalną i już na tym etapie musieliśmy jeden z nich odrzucić. Pozostała piątka została skierowana do dalszej oceny. Najpierw odbyło się głosowanie internautów, podczas którego autorzy inicjatyw mogli otrzymać dodatkowe punkty do oceny końcowej. Ostatecznej oceny dokonała komisja konkursowa, uwzględniając przy tym głosy mieszkańców – wyjaśnia Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Jak wyglądała ocena?

Oceny wniosków dokonała trzyosobowa komisja w składzie: Jarosław Traczyk – Dyrektor Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Kozienicach, Elwira Kozłowska – Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka oraz Mariusz Basaj – koordynator konkursu z ramienia Kozienickiego Domu Kultury.

– Komisja była bardzo zgodna, a liczba punktów przyznana poszczególnym pomysłom rysowała się na zbliżonym poziomie. Podobne zdanie mieli też nasi mieszkańcy. Oddano blisko 400 głosów, a najwięcej na te inicjatywy, które zostały wysoko ocenione przez komisję. Jesteśmy przekonani, że podjęliśmy dobry wybór – dodaje Elwira Kozłowska.

Te pomysły będą zrealizowane

Najwyżej oceniony został projekt pt. „Akcja REGENERACJA OdNowa”, zgłoszony przez Grupę Aktywnych Mieszkańców Ryczywołu, otrzymując 84 punkty, w tym 10 od internautów. Inicjatywa ta obejmuje m.in. szereg różnego rodzaju warsztatów oraz propozycji aktywnego wypoczynku. Całość zwieńczyć ma wystawa podsumowująca działania.

Kolejna dofinansowana inicjatywa to „Nasz Powiat”, zgłoszona przez Ewelinę Matuszkiewicz, Janusza Szyszkowskiego i Sylwię Borek. Ten pomysł otrzymał 72 punkty, w tym 6 w głosowaniu internautów. Przedsięwzięcie to ma na celu m.in. przypomnienie postaci Pawła Klimczuka, ojca Bogusława Klimczuka – patrona Kozienickiego Domu Kultury. Autorzy inicjatywy chcą zorganizować wystawę, prelekcję oraz spacery ornitologiczne.

Podium domyka pomysł „Kozienice Śpiewają 2 – polskie hity lat 60-70-80-tych i przeboje Czesława Niemena” autorstwa Anny i Mateusza Pułkowskich. Jego głównym założeniem jest organizacja dwuczęściowego koncertu – w pierwszej części wystąpią kozieniccy wokaliści-amatorzy, w drugiej zaś profesjonalni muzycy zmierzą się z legendą Czesława Niemena. Ta inicjatywa otrzymała 66 punktów, w tym 8 od mieszkańców.

Zgodnie z regulaminem środki na realizację mogły otrzymać tylko trzy najwyżej ocenione inicjatywy. Projekty „Fotografia to nie tylko pstryk – Dzień z Cyjanotypią” oraz Konferencja „Mamy! Mamy moc!” otrzymały kolejno 57 i 49 punktów.

– W najbliższych dniach podpiszemy stosowne porozumienia z autorami inicjatyw, a realizacja pomysłów ruszy już 1 września. Na pewno będziemy szeroko informowali o kolejnych działaniach, dlatego zachęcamy do obserwowania naszej strony internetowej oraz mediów społecznościowych – zapowiada Elwira Kozłowska.

Realizacja inicjatyw potrwa od 1 września do 10 listopada 2022 roku. Szczegółowy opis wszystkich inicjatyw można znaleźć na www.dkkozienice.pl.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content