14,7 C
Kozienice
poniedziałek, 25 września, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

„Tropimy wiosnę”. Dzień otwarty w PSP w Mniszewie

Popularne

Warto przeczytać

Czy obowiązkowe jest szukanie zwiastunów wiosny tylko na łonie natury? Otóż nie! ,,Tropimy wiosnę” pod takim hasłem w Szkole Podstawowej im. Żołnierzy Polskich spod Monte Cassino przywitano wiosnę podczas zajęć otwartych, które odbyły się w sobotę 25 marca.

Tematem przewodnim była pora roku, którą ostatnio ochoczo wszyscy przywitaliśmy. Każdy, poprzez pojawiające się promienie słońca, obserwację przyrody, nabiera sił i chęci do różnego rodzaju aktywności. Pomysł zorganizowania zajęć otwartych zakwitł więc w głowach nauczycieli szkoły oraz rodziców, którzy zorganizowali wachlarz ciekawych zajęć rozwijających kompetencje uczniów oraz zapewnili inne atrakcje.

Z racji, że nie wszyscy przybyli to uczniowie szkoły, odbyła się zabawa ,,Szukanie ukrytych wielkanocnych pisanek” pozwalająca poznać topografię placówki. Integracja wszystkich gości odbyła się podczas wspólnego wykonywania wiosennego muralu, który był istnym popisem fantazji i mnogością skojarzeń z wiosennym czasem. Dla uczestników było przygotowanych wiele warsztatów i atrakcji takich jak malowanie twarzy, tatuaże czy robienie warkoczyków.

Mieli oni okazję wziąć udział w warsztatach technicznych, podczas których wykonali las w słoiku. Zapachniało także słodkościami podczas dekorowania ciasteczek wielkanocnych na warsztatach kulinarnych. Dreszczyk emocji towarzyszył zebranym podczas bieganego dyktanda oraz kodowania i odkodowywania obrazów wiosny. Nie zabrakło także nowych technologii. Na warsztatach uczniowie ożywiali swoje kolorowanki za pomocą tabletów i mogli je podziwiać w rzeczywistości 3D. Energii i uśmiechu wszystkim uczestnikom dodała nauka tańca Hokey Pokey. Na zakończenie odbyło się wspólne ognisko.

Można już śmiało powiedzieć, że wiosna na dobre zawitała do Mniszewa i chyba zagości tu na dłużej skoro społeczność szkolna jest tak gościnna i serdeczna dla wszystkich.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content