26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

Tour de Konstytucja odwiedzi dziś Kozienice

Popularne

Warto przeczytać

W czerwcu wystartowała II edycja projektu “Tour de Konstytucja”, idei, której zadaniem jest przybliżyć Konstytucję: jej wagę, zapisy i rolę w Państwie. W tym roku na trasie specjalnych “Tour-BUS-ów” znalazły się ponownie Kozienice.

Przypomnijmy, wydarzenie jest serią spotkań znanych prawników i aktywistów z mieszkańcami kilkudziesięciu miast w Polsce. Jej istotą jest przybliżenie doniosłości polskiej konstytucji, propagowanie wiedzy o prawach i wolnościach obywatelskich, propagowanie wiedzy o powiązaniu praw i wolności zagwarantowanych w Konstytucji z Kartą Praw Podstawowych UE, promocja aktywności fizycznej i zdrowego stylu życia oraz upowszechnianie idei wolontariatu.

Pierwsza odsłona, której patronem był Rzecznik Praw Obywatelskich, działa się od czerwca do sierpnia 2021 roku. Podczas trasy specjalne autokary przejechały prawie 9 tysięcy kilometrów i dotarły do ponad 80 miejscowości, w tym do Kozienic.

Tour de Konstytucja już dziś w Kozienicach!

Wydarzenie okazało się tak popularne, że postanowiono ruszyć z jego kolejną odsłonę. Ponownie od czerwca do sierpnia kilkadziesiąt miast odwiedzi “Tour-BUS”. Seria spotkań wystartowała 4 czerwca w Słupsku, zaś w Kozienicach bus pojawi się już dzisiaj – 17 czerwca, o godzinie 16 na ulicy Warszawskiej, przy Pomniku Niepodległości – tak jak rok temu.

Kozienice odwiedzą między innymi adwokat Tomasz Burda, sędzia Jarosław Łuczaj – prezes Radomskiego Oddziału Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia, Danuta Przywara – wieloletnia prezeska Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka, adwokat Kinga Dagmara Siadlak – prezeska Stowarzyszenia Adwokackiego „Defensor Iuris, sędzia Igor Tuleya, Robert Hojda – pomysłodawca Tour de KonstytucjaPL, prezes Fundacji „KORD”

Finał zaplanowano na 24 sierpnia. Ostatnim miastem na mapie będzie Chełm.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content