-3,8 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

To pierwszy blok komunalny wybudowany przez gminę Kozienice od 30 lat. Pierwsi lokatorzy otrzymali klucze o swojego M

Popularne

Warto przeczytać

Właśnie zakończyła się budowa bloku komunalnego przy ulicy Bukowej w Kozienicach. – Robimy krok milowy w komunalnych budownictwie mieszkaniowym. – powiedział podczas oficjalnego oddania obiektu burmistrz Kozienic Piotr Kozłowski.

16 mieszkań, 14 garaży podziemnych, winda, parking publiczny, centralne ogrzewanie z miejskiej kotłowni. Tak prezentuje się nowoczesny blok komunalny zlokalizowany przy ulicy Bukowej w Kozienicach. Sama inwestycja zamknięta została kwotą 7 milionów 200 tysięcy złotych, z czego 80 % czyli prawie 5,8 miliona złotych to dotacja z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Dziś w obecności senatora Stanisława Karczewskiego, burmistrza Kozienic Piotra Kozłowskiego, radnych, pierwsi lokatorzy otrzymali klucze do swojego, nowego M.

– Pamiętam, jak przez lata być może determinacji, brak zrozumienia tego, że nie wszystkich stać na własne mieszkania, nie wszystkich stać na wynajem na zasadach komercyjnych powodował to, że gmina Kozienice przez wiele lat generalnie nie zajmowała się tematem budowania nowych mieszkań komunalnych. Zostając burmistrzem, chciałem tą lukę, przynajmniej zacząć wypełniać. Dzisiaj, dzięki podjętym działaniom, które podjęliśmy w tej kadencji samorządu, ale też w tej kadencji parlamentu one się uzupełniają. Pięknym, nowoczesnym budynkiem, można powiedzieć pachnącym świeżością i co ważne, pierwszym blokiem mieszkalnym od 30 lat wybudowanym tutaj przez gminę Kozienice. To jest to historyczna chwila. Historyczna, dlatego, że z jednej strony przekażemy zaraz mieszkania pierwszej grupie lokatorów, a po drugie, że tym obiektem wyznaczamy nowe, wysokie standardy komunalnego budownictwa czynszowego. – mówił burmistrz Piotr Kozłowski

– Z radością i dumą zaraz będziemy wręczali klucze do tych mieszkań. Życzę wam moi drodzy, żebyście przede wszystkim w tych mieszkaniach byli szczęśliwi, żebyście mieli wygodne, spokojne życie. Mam nadzieję, że te mieszkania na Bukowej, to będzie taki nowy etap w waszym życiu, może trampolina do realizacji innych marzeń. Wiem na przykład, że jednym z lokatorów, którym przyznaliśmy mieszkanie, właśnie urodził się synek. To akurat mały Franciszek, więc już się powiększa grono lokatorów i o to chodzi, żeby rodziny też dziećmi miały perspektywę mieszkania i funkcjonowania. Proszę państwa, mam nadzieję, że będziecie dbali o te mieszkania, o ten blok, o jego otoczenie, i że stworzycie zgodną sąsiedzką wspólnotę i pokażecie, że te inwestycje mają sens i że warto jeszcze raz serdecznie dziękuję – dodał burmistrz Kozłowski

– To wspaniała, piękna inicjatywa i skutecznie realizowana z finałem. Także bardzo serdecznie gratuluję panu, panie burmistrzu, wszystkim współpracownikom, radnym, podjęcia się tego wyzwania i takich ambitnych planów, bo jeśli ktoś ma marzeniach, jeśli ktoś ma dobry zespół, to te marzenia można zrealizować – gratulował nowej inwestycji senator Stanisław Karczewski.

Na zakończenie dzisiejszej uroczystości, klucze do nowych mieszkań otrzymali pierwsi lokatorzy.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content