26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

To już 15. edycja Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK. Ruszają zapisy

Popularne

Warto przeczytać

Interesujące wykłady specjalistów, pasjonujące zajęcia fakultatywne, wydarzenia kulturalne, a przede wszystkim miło i twórczo spędzony czas… To wszystko czeka na seniorów, którzy zdecydują się na „studiowanie” na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. W środę, 21 września, wystartuje jego 15. edycja. Poprzedzą ją oczywiście zapisy, o których piszemy poniżej.

Uniwersytet Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury to jeden z najstarszych tego typu uniwersytetów w naszym regionie. Jego pierwszą edycję zainaugurowano w 2008 roku. We wrześniu kozieniccy studenci spotkają się już po raz piętnasty. Jubileuszowy rok akademicki zapowiada się znakomicie, a lista słuchaczy z pewnością szybko się wypełni.

– Każdego roku na liście naszych aktywnych słuchaczy uniwersytetu znajdują się setki osób, a każdego roku pojawia się co najmniej kilkudziesięciu nowych studentów. Głównie są to panie, ale panowie coraz śmielej decydują się na „studiowanie”. Warto podkreślić, że od początku naszej działalności, w poczet studentów wstąpiło ponad 1000 osób – mówi Dyrektor Kozienickiego Domu Kultury i jednocześnie Dyrektor UTW KDK Elwira Kozłowska.

W efekcie, w Kozienicach funkcjonuje jeden z największych Uniwersytetów Trzeciego Wieku w kraju.

Bogata oferta

To, co bez wątpienia przyciąga seniorów do Kozienickiego Domu Kultury, to bardzo bogata oferta Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

– W tej edycji na naszych słuchaczy czekać będzie około 30 wykładów, dodatkowe wydarzenia jak spektakle i koncerty muzyczne, a także 25 zajęć fakultatywnych, takie jak choćby: aqua areobic, zajęcia teatralne i taneczne, plastyczne, fotograficzne, brydż czy języki obce. Wśród planowanych nowości znalazły się: „Zdrowy kręgosłup”, warsztaty „gimnastyki umysłu” czy emisja głosu z elementami gry na instrumentach. Zdecydowanie będzie w czym wybierać – wylicza Elwira Kozłowska.

W pierwszym semestrze wykłady wygłoszą m.in.: dr hab. Hanna Krajewska, podróżnicy Andrzej Pasławski i Kamila Wieczorek, Nadleśniczy Tomasz Sot czy Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice Mirosław Pułkowski. Ofertę uzupełnią specjalne seanse pt. „Kino dla seniora” w Kinie KDK.

Wracają podwójne wykłady

W stosunku do ubiegłorocznej edycji, na seniorów czeka ważna zmiana. Po przerwie spowodowanej obostrzeniami epidemiologicznymi, Uniwersytet wraca do systemu dwóch wykładów w każdą środę. Nie będzie też podziału na grupy wykładowe.

– Obecnie nie ma powodów do tego, by dzielić naszych studentów na dwie grupy wykładowe. Tradycyjnie będziemy spotykać się w środy o godz. 11.00 i 12.45 – zapowiada Elwira Kozłowska.

Warto podkreślić, że oferta Uniwersytetu jest nieodpłatna. Jedyne płatności dotyczą zajęć fakultatywnych w Krytej Pływalni „Delfin”.

Seniorze, zapisz się!

Zapisy na 15. edycję Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK będą prowadzone od 1 września, w kasach KDK zlokalizowanych na parterze Centrum Kulturalno-Artystycznego. Warto podkreślić, że będą one połączone z zapisami na zajęcia fakultatywne.

Deklaracje członkostwa można pobrać w punkcie informacji KDK lub ze strony internetowej www.dkkozienice.pl, w zakładce „Uniwersytet Trzeciego Wieku”. Tam też znajdziemy harmonogram wykładów na I semestr oraz regulaminy.

Inauguracja z atrakcjami

Inaugurację 15. edycji Uniwersytetu Trzeciego Wieku KDK zaplanowano na środę, 21 września. Odbędzie się ona, podobnie jak rok temu, w amfiteatrze na terenie Ośrodka Rekreacji i Turystyki Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu (ul. Bohaterów Studzianek 30). Początek o godz. 11.00.

W programie wydarzenia znalazły się: przemówienia okolicznościowe oraz koncert Zespołu Plateau pt. „Od Grechuty do Cohena”.

– Zespół Plateau to autorzy „Projektu Grechuta”. Występowali m.in. na Przystanku Woodstock, jak i w Filharmonii Narodowej, w Teatrze Roma czy w „Piwnicy pod Baranami”. Wydali sześć płyt, a w swojej karierze współpracowali chociażby z Renatą Przemyk, Wojciechem Waglewskim, Adamem Nowakiem czy Lechem Janerką. W Kozienicach w ich wykonaniu usłyszymy wyjątkowe aranżacje utworów Grechuty i Cohena, a także ich autorskie utwory – dodaje Elwira Kozłowska.

Formację tworzą: Michał Szulim – wokalista, autor tekstów, kompozytor; Karol Kowalczyk – kompozytor, gitarzysta; Marcin Lizak – współkompozytor, basista i gitarzysta oraz Mirosław Rudziński – perkusista.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content