7,2 C
Kozienice
piątek, 1 marca, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

To będzie klimatyczne wydarzenie. Kozienicki Dom Kultury zaprasza na „Noc Świętojańską”

Popularne

Warto przeczytać

Konkursy, gry i zabawy dla dzieci, klimatyczny koncert, a na finał pokaz tańca z ogniem. Już w sobotę, 25 czerwca, na nabrzeżu nad Jeziorem Kozienickim odbędzie się kolejna edycja „Nocy Świętojańskiej”. Start o godz. 20.00, wstęp wolny!

– Noc Świętojańska to jedno z najbardziej charakterystycznych wydarzeń, jakie odbywają się w naszym mieście. Wspaniała sceneria Jeziora Kozienickiego, magiczny klimat i ciekawe atrakcje dla wszystkich, niezależnie od wieku… To wszystko czeka nas w ostatnią sobotę czerwca – zapowiada dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Co w programie?

Impreza tradycyjnie odbędzie się w pięknej scenerii Jeziora Kozienickiego (teren Ośrodka Rekreacji i Turystyki, ul. Bohaterów Studzianek 30). Już od godz. 20.00 na jej najmłodszych uczestników będą czekały różnego rodzaju zabawy i konkursy dla dzieci, m.in. w wyścigi w workach, gry średniowieczne czy tańce w kręgu. Nie zabraknie też tradycyjnych konkursów: na najładniejszy strój oraz wianek, a także puszczania wianków na wodę.

Specjalne atrakcje przygotowali także twórcy z Kozienickiego Domu Kultury. W wykonaniu przedstawicieli Grupy Poetyckiej „Erato” wysłuchamy „Słowiańskich opowieści”, a członkowie Grupy Twórczej „Vena” poprowadzą warsztaty „Malowanie na drewnianych plastrach”.

– Dla naszych mieszkańców przygotowaliśmy również wyjątkowy koncert, bo niezwykła jest też formacja, która nas odwiedzi. Orkiestra na Dużym Rowerze to sześcioosobowy zespół, który potrafi dać koncert podczas jazdy jednośladem. Panowie muzycznie podróżują po różnych stylach i gatunkach muzycznych, a ich unikatowe aranżacje bywają bardzo zaskakujące – dodaje Elwira Kozłowska.

Orkiestrę na Dużym Rowerze tworzą: Adrian Zasada (wokal, gitara akustyczna, kierownica), Jędrzej Rochecki (skrzypce, wokal), Maciej Drapiński (akordeon, wokal), Krzysztof Biernacki (klarnet, saksofon, wokal), Szymon Wiciński (kontrabas, wokal) oraz Tomasz Stanny (instrumenty perkusyjne, wokal). Formacja dała się poznać szerokiej publiczności m.in. udziałem w programie „Mam talent!”, gdzie dotarli do półfinału.

Ognisty finał!

Zwieńczeniem imprezy będzie pokaz tańca z ogniem w wykonaniu Teatru Ognia Amatum.

– Pokazy tańca z ogniem to już taka nasza mała tradycja. Muszę przyznać, że są bardzo widowiskowe i wręcz hipnotyzujące dla widzów. To coś, co zdecydowanie warto zobaczyć, dlatego tym bardziej zapraszam –dodaje Elwira Kozłowska.

Wstęp na imprezę jest wolny. Jak zastrzegają organizatorzy, w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie może zostać odwołane. Warto śledzić stronę internetową oraz media społecznościowe Kozienickiego Domu Kultury.

Na wydarzenie zapraszają Gmina Kozienice i Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content