20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

„Te książki są epickie!” – wystartowała kolejna inicjatywa w kozienickiej bibliotece!

Popularne

Warto przeczytać

8 czerwca odbyły się pierwsze z ośmiu warsztatów z książką w ramach projektu „Te książki są epickie!”, które są jedną z inicjatyw oddolnych wybranych do realizacji w projekcie pt. „Z biblioteką jak z obrazem – sztuka i tradycja”. Autorami projektu są Anna Gołębiowska-Dziedzic i Artur Dziedzic – mieszkańcy Kozienic.

Projekt ten jest niezwykle oryginalny, a jego ogromnym atutem jest fakt, że będzie wykorzystywał elementy Montessori. Całość koncentruje się wokół spotkań z książką i językiem angielskim. Warsztaty poprowadzi Anna Gołębiowska-Dziedzic.

Co słyszysz na początku wyrazu FAT? Na to pytanie potrafią już odpowiedzieć dzieci i ich rodzice, którzy mieli okazję wziąć udział w pierwszym spotkaniu z książką anglojęzyczną, zorganizowanym w ramach projektu BLISKO. Podczas tych warsztatów próbowaliśmy odczarować dźwięki z alfabetu polskiego i angielskiego, była nauka pisania i także rymy i zapisywanie kartki w pamiętniczku języka angielskiego! Działaliśmy także z intonacją, wykorzystując do tego bębenek językowy!

W ramach tego projektu odbędzie się 8 warsztatów dla dzieci. W czerwcu spotykamy się z dziewczynkami i chłopcami w wieku 5-7 lat, a we wrześniu będą dzieci w wieku 8-10 lat.

Spotkanie jest częścią realizowanego przez kozienicką bibliotekę projektu BLISKO pt. „Z biblioteką jak z obrazem- sztuka i tradycja” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

 

 

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content