10,8 C
Kozienice
wtorek, 17 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Szczepienia dzieci w kozienickim szpitalu dopiero w styczniu

Popularne


Dopiero po Nowym Roku w Kozienicach będą szczepione dzieci w wieku 5-11 lat przeciwko COVID-19. Decyzja ta ma związek z brakiem na rynku krajowym mniejszej ilości dawek szczepionki, co z kolei przekłada się na obawę przed upłynięciem terminu ich ważności.

Obecnie szpital może zamawiać jednorazowo po 100 dawek szczepionki. Po Nowym Roku będzie możliwość zamówienia mniejszych ilości dawek. Trwają zapisy zainteresowanych osób na listę oczekujących. Dla każdego dziecka będzie zarezerwowany termin szczepienia, o którym rodzice/opiekunowie zostaną powiadomieni.

Skierowania na szczepienia są wystawiane automatycznie przez system od 12 grudnia tego roku z chwilą ukończenia przez dziecko 5 roku życia. Szczepienie będzie wykonywane przy użyciu szczepionki Comirnaty (PFIZER) w dostosowanej do wieku dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10 dawkowej). Schemat szczepienia jest dwudawkowy przy zachowaniu rekomendowanego odstępu co najmniej 21 dni między dawkami. O kwalifikacji do szczepienia dzieci 5-11 lat i 12-15 lat każdorazowo decyduje lekarz. Szczegółowe informacje dotyczące schematu szczepienia wraz z kwestionariuszem wstępnego wywiadu przesiewowego znajdują się na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowia. 

Informację o szczepieniu można uzyskać osobiście w punkcie szczepień oraz pod numerami telefonów: (48) 67 97 231 i (48) 67 97 157 w godzinach pracy Punktu Szczepień Powszechnych.


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane