26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

[ZDJĘCIA/WIDEO] Kolejni maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach bawili się na studniówce

Popularne

Warto przeczytać

W piątek, 28 stycznia o godzinie 18 w “Pałacu pod Dębami”, w Nowej Woli, w gminie Grabów nad Pilicą rozpoczęła się druga tura balu maturalny. Maturzyści z Zespołu Szkół nr 1 im. Legionów Polskich w Kozienicach tanecznym krokiem poloneza przywitali dumnie wszystkich zgromadzonych. Tym jakże przepięknym akcentem otworzyli wyjątkowy bal studniówkowy, który z całą pewnością będzie przez nich na długo zapamiętany.

 

W tym roku podczas kolejnej tury balu maturalnego Zespołu Szkół nr 1 w Kozienicach bawiło się blisko 100 uczniów wraz z osobami towarzyszącymi. Byli to maturzyści z klas technik mechanik, 3FGK oraz 3GG z wychowawcami Andrzejem Frączkiem, Agnieszką Kaim oraz Marzeną Marszałek.

Tradycja to tradycja czyli rzecz święta, a więc nie mogło obyć się bez poloneza. Uczniowie z wielką klasą i zaangażowaniem dali się ponieść jego krokom prezentując wszystkim zgromadzonym w szkolnej sali wspaniałą taneczną choreografię.

Sygnał “poloneza czas zacząć” dał dyrektor szkoły Ryszard Zając, który po uroczystym tańcu zabrał głos. – Witam was drodzy uczniowie klas maturalnych i towarzyszące wam osoby. To wy jesteście bohaterami tej uroczystości. Wyglądacie wspaniale, bije od was blask młodości i radości, piękna, nieograniczonych wręcz możliwości. Okoliczności naszego spotkania są szczególne, to wasz bal studniówkowy. Wyjątkowy wieczór, wspaniała oprawa, niezwykła atmosfera, przepięknie zatańczony polonez. Towarzyszy nam radosny nastrój. To z pewnością będzie noc niezapomnianych wrażeń, wspólnej zabawy i młodzieńczej beztroski. Myślę, że jest to także odpowiedni moment na refleksje nad tym co już za wami i nad tym co wam przyniesie los, jaka będzie wasza przyszłość, jak potoczy się wasza kariera i życie osobiste. Jesteśmy głęboko przekonani, że podjęty przez was trud kilkuletniej edukacji miał sens, że jesteście w stanie podołać wyzwaniu jakim są egzaminy maturalne. Wiemy, że macie potencjał, ambicje, marzenia, a te ostatnie miesiące nauki to będzie czas wytężonej pracy, która w przyszłości stanie się źródłem satysfakcji i dobrze spełnionego obowiązku mówił dyrektor Ryszard Zając.

– Życzę wszystkim wspaniałej zabawy, niezapomnianych wrażeń i wzruszeń, które kiedyś będą źródłem wspomnień – dodał dyrektor szkoły Ryszard Zając.

Organem prowadzącym Zespół Szkół nr 1 w Kozienicach jest powiat, a więc nie mogło zabraknąć jego reprezentanta. Podczas tego wieczoru pojawiła się wicestarosta powiatu kozienickiego Małgorzata Bebelska. Życzyła ona wspaniałej zabawy uczniom, a dyrekcji i kadrze pedagogicznej życzył udanego i zadowalającego finiszu egzaminu maturalnego. – Sto dni dzieli was od najważniejszego wydarzenia w waszym życiu. Studniówka dzisiejsza rozpoczęta tak pięknie, poetycznie, pięknymi krokami poloneza przenosi nas w nastrój wspomnień wielu pokoleń. Studniówka jest jednym z wielu wydarzeń, które przetrwały i zawsze wracamy do nich z nostalgią i pamięcią. Czarowny wieczór, muzyczny wieczór. Pamiętajcie jak wiele przed wami. Przed wami czas wytężonej pracy, pracy, która przyniesie określone efekty w postaci sukcesów, które można później przekuć w życie. Niech szczęście sprzyja wam podczas egzaminów. Niech otwierają się przed wami bramy wszystkich wielkich wydarzeń, które przed wami. Spełniajcie swoje marzenia, nie bójcie się wyzwań, przed wami życie. Dziś cieszcie się nastrojem przepięknej zabawy, wracajcie wspomnieniami do tych dni, które spędziliście w szkole i do Ziemi Kozienickiej. Ona was wykształciła. Pamiętajcie, gdzie są wasze korzenie mówiła wicestarosta.

– W imieniu swoim, a także starosty Krzysztofa Wolskiego, zarządu powiatu oraz radnych, życzę wam wszystkiego dobrego. Jak najpiękniejszych dróg słonecznych i szerokich horyzontów. Spełniajcie wasze marzenia – życzyła maturzystom wicestarosta Małgorzata Bebelska.

Między wystąpieniami miało miejsce uroczyste wręczenie kwiatów dla grona pedagogicznego. Część oficjalna zakończyła się wzniesieniem toastu za pomyślność dla maturzystów. Uczniowie następnie opuścili salę udając się na obiad, który z pewnością dodał im sił potrzebnych do zabawy, która potrwała, aż do białego rana. Za 100 dni czeka ich matura, ale poniesieni tańcem i śpiewem na pewno nie o tym myśleli podczas tej wspaniałej i wyjątkowej nocy.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content