0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Spotkanie Partnerstwa „Na rzecz wsparcia i rozwoju ekonomii społecznej”

Popularne

22 listopada w Pensjonacie nad kozienickim jeziorem odbyło się spotkanie Partnerstwa „Na rzecz wsparcia i rozwoju ekonomii społecznej w powiecie kozienickim”. Rozpoczęła je Małgorzata Bebelska Wicestarosta Powiatu Kozienickiego, Koordynatorka Partnerstwa, która witając zgromadzonych gości przedstawiła problematykę spotkania.

Ekspertem i prowadzącą część merytoryczną zebrania była dr Jolanta Borek adiunkt na Uniwersytecie Katedry Nauk o Państwie i Polityce Społecznej Wydziału Prawa i  Administracji Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. Kazimierza Pułaskiego w Radomiu, dyrektor DPS w Krzyżanowicach. Tematem spotkania była: „Deinstytucjonalizacja usług społecznych – ku środowiskowemu modelowi wsparcia”. Natomiast celem było omówienie procesu wdrożenia deinstytucjonalizacji w gminie i powiecie, a także zorganizowanie usług społecznych potrzebującym w miejscu ich zamieszkania.

W spotkaniu uczestniczyli: Wojciech Jabłoński z Mazowieckiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej, samorządowcy, specjaliści i  pracownicy instytucji samorządowych i organizacji społecznych realizujących zadania z zakresu wsparcia społecznego osób wykluczonych lub/i zagrożonych wykluczeniem społecznych.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content