20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

Śmieciowe wynalazki – nie wyrzucam, wykorzystuję! Rodzinne czytanie i warsztaty z Dociekliwcami w Kozienicach

Popularne

Warto przeczytać

Biblioteka Publiczna Gminy Kozienice po raz kolejny stała się miejscem pełnym inspiracji i kreatywności, dzięki niezwykłej inicjatywie zrealizowanej w ramach projektu „Z biblioteką jak z obrazem – sztuka i tradycja”. Podczas wyjątkowego wydarzenia „Śmieciowe wynalazki – nie wyrzucam, wykorzystuję!”, zarówno dzieci, jak i dorośli, mieli okazję do wspólnego czytania i uczestnictwa w kreatywnych warsztatach, które podbiły serca wszystkich obecnych.

Główna atrakcją spotkania było rodzinne czytanie książki „Zosia Iskierka, przyszła liderka”, którą przedstawiła Sylwia Borek z Wydawnictwa Kinderkulka. Książka, opowiadająca o przygodach Zosi, inspiruje do działania i zachęca młodych czytelników do podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony środowiska. Dzięki tej lekturze uczestnicy mogli odkryć, jak codzienne działania mogą wpłynąć na poprawę stanu naszej planety.

Jednak to nie koniec atrakcji! Po inspirującym czytaniu odbyły się warsztaty, podczas których dzieci wraz z rodzicami tworzyli niezwykłe wynalazki z materiałów, które zazwyczaj uznajemy za śmieci. Kartonowe pudełka, plastikowe butelki, stare gazety i inne niepotrzebne przedmioty zamieniły się w rękach młodych wynalazców w fantastyczne pojazdy i konstrukcje. W ten sposób uczestnicy nie tylko świetnie się bawili, ale również uczyli się, jak kreatywnie wykorzystywać niepotrzebne rzeczy i dbać o środowisko.

Warsztaty były doskonałą okazją do nauki o segregacji odpadów i ochronie środowiska, pokazując, że nawet najmniejsze działania mogą przyczynić się do wielkich zmian. Dzięki takim inicjatywom dzieci mogą kształtować postawy proekologiczne już od najmłodszych lat, co jest niezwykle ważne dla przyszłości naszej planety.

Spotkanie w Bibliotece Publicznej Gminy Kozienice było nie tylko ekologiczne i edukacyjne, ale przede wszystkim pełne kreatywności i dobrej zabawy. Organizatorzy wyrazili nadzieję, że takie wydarzenia będą kontynuowane i będą inspirować kolejne pokolenia do dbania o nasze środowisko.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content