20,8 C
Kozienice
czwartek, 25 lipca, 2024

[ZDJĘCIA] Seniorzy z Kozienic uroczyście rozpoczęli naukę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Jest ich blisko 500 osób!

Popularne

Warto przeczytać

Ponad 500 studentów-seniorów z Kozienic i okolic rozpoczęło w środę, 21 września, naukę na Uniwersytecie Trzeciego Wieku Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka. Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2022/23 odbyła się w amfiteatrze nad Jeziorem Kozienickim. Na seniorów zamiast wykładu tym razem czekał świetny koncert zespołu Plateau. Warto podkreślić, że to już piętnasta, jubileuszowa edycja uniwersytetu!

Kozienicki Uniwersytet Trzeciego Wieku od samego początku swojej działalności przyciąga setki seniorów, którzy po zakończeniu drogi zawodowej dalej chcą zdobywać nową wiedzę, poszerzać pasję, rozwijać umiejętności. Od początku jego istnienia w poczet studentów zapisało się 1046 osób z terenu Kozienic i okolic. W tym roku, w dniu inauguracji, na liście słuchaczy widniało 515 nazwisk, a wiele osób pojawiło się tego dnia w amfiteatrze. Co więcej, dla 43 studentów jest to pierwszy rok na UTW KDK.

Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich edycji Uniwersytetu, inaugurację po raz kolejny zorganizowano w amfiteatrze. Wszystkich przybyłych na to wydarzenie powitały koordynatorki ds. UTW KDK Anna Tomczyk-Anioł i Katarzyna Kościug. Panie poprosiły zebranych o powstanie i wspólne wysłuchanie pieśni akademickiej „Gaudeamus Igitur”.

Jubileuszowe życzenia i wspomnienia

Nieodzowną częścią takich uroczystości są przemówienia okolicznościowe. Jako pierwszy, do zebranych zwrócił się Zastępca Burmistrza Gminy Kozienice ds. Technicznych Mirosław Pułkowski. Odczytał on list od Burmistrza Gminy Kozienice Piotra Kozłowskiego, przekazał życzenia od siebie, a także zaprosił na swój wykład, który odbędzie się już 26 października.

Kolejno głos zabrała dyrektor KDK i jednocześnie dyrektor UTW Elwira Kozłowska. Przypomniała początki Uniwersytetu, jego historię, a także podzieliła się kilkoma wspomnieniami i refleksjami.

– Historia UTW KDK to historia ciągłego rozwoju. Nie będzie przesady, jeśli powiem że Uniwersytet Trzeciego Wieku to takie nasze oczko w głowie. Pracownicy KDK dokładają wszelkich starań, aby Uniwersytet funkcjonował na najwyższym poziomie. Chociaż rok akademicki trwa osiem miesięcy, to prace nad ofertą trwają cały rok. Siłą i sercem naszego Uniwersytetu są przede wszystkim nasi studenci. Najlepsi studenci, jakich mogliśmy sobie wymarzyć. Aktywni, serdeczni i zawsze chętni do działania. W dodatku tak liczni – mówiła Elwira Kozłowska.

Złożyła też najlepsze życzenia seniorom, życząc by ten jubileuszowy rok był okazją do rozwijania pasji i zainteresowań, zawierania i umacniania przyjaźni, a także do przyjemnego spędzania wolnego czasu.

Przy okazji jubileuszowej edycji, nie mogło zabraknąć życzeń. Te na ręce Dyrektor Elwiry Kozłowskiej, która była inicjatorką powstania Uniwersytetu, przekazał Dariusz Szewc wraz z członkami Rady Słuchaczy: Zofią Kowalczyk, Wiesławą Szylińską i Stanisławem Kuźnarem.

Pełen energii koncert

Zwieńczeniem uroczystości był koncert zespołu Plateau. To autorzy „Projektu Grechuta”. Występowali m.in. na Przystanku Woodstock, jak i w Filharmonii Narodowej, w Teatrze Roma czy w „Piwnicy pod Baranami”. Wydali sześć płyt, a w swojej karierze współpracowali chociażby z Renatą Przemyk, Wojciechem Waglewskim, Adamem Nowakiem czy Lechem Janerką.

Formację tworzą: Michał Szulim – wokalista, autor tekstów, kompozytor; Karol Kowalczyk – kompozytor, gitarzysta; Marcin Lizak – współkompozytor, basista i gitarzysta oraz Mirosław Rudziński – perkusista.

W ich wykonaniu usłyszeliśmy utwory Marka Grechuty, Leonarda Cohena, a także ich własne kompozycje. Nie zabrakło wspólnego śpiewania z publicznością oraz bisu. Koncert został bardzo gorąco przyjęty przez kozienickich seniorów.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content