0,8 C
Kozienice
piątek, 9 grudnia, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Rusza ogólnopolska akcja #sadziMY z udziałem Pary Prezydenckiej

Popularne

W czwartek i piątek 29-30 września we wszystkich nadleśnictwach w całej Polsce każdy chętny otrzyma sadzonkę. To już czwarta edycja naszej wspólnej akcji.

– Lasy, drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na nasze samopoczucie. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas – podkreśla Józef Kubica, p.o. Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. – Lasów w Polsce stale przybywa, zajmują już jedną trzecią powierzchni kraju. Akcję #sadziMY organizujemy po to, żeby jednoczyć nas wszystkich wokół przyrody, bo to nasze dobro narodowe, które musimy razem chronić i pielęgnować.

W siedzibach nadleśnictw udostępnimy każdemu chętnemu sadzonki rodzimych drzew i podpowiemy, w jaki sposób i gdzie najlepiej posadzić poszczególne gatunki. Pamiętajmy, że niewielkie dziś drzewko wyrośnie na kilkudziesięciometrowy okaz. Takie drzewo to znakomity sposób, by upamiętnić ważne wydarzenie dla rodziny czy lokalnej społeczności. I powód do spotkania w gronie bliskich i przyjaciół.

29 i 30 września (czwartek i piątek) przed siedzibą Nadleśnictwa Kozienice, ul. Partyzantów 62 w Pionkach będzie można odebrać sadzonki drzew leśnych.

Dla zainteresowanych posadzeniem własnego drzewa leśnicy przygotowali sadzonki rodzimych gatunków leśnych jak jodła i świerk. Sadzonki będą wydawane przed siedzibą Nadleśnictwa Kozienice od 9:00 do wyczerpania zapasów.
Zainteresowanych otrzymaniem drzewek prosimy o kontakt pod numerem (48) 612-39-08 w.49 Nadleśnictwa Kozienice

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content