4,2 C
Kozienice
niedziela, 21 kwietnia, 2024
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Retroliga gra. Zwycięstwo w Kozienicach !

Popularne

Warto przeczytać

WKS GRODNO (KOZIENICE) 3 – 1 WKS 37 PP KUTNO

W niedzielne popołudnie 18 września na stadionie miejskim w Kozienicach retrodrużyna piłkarska Wojskowego Klubu Sportowego Grodno (Kozienice) rozegrała swój ostatni mecz tego sezonu, w ramach rozgrywek Retro Ligii – czyli piłkarskiej podróży do przeszłości. Przeciwnikiem miejscowej drużyny stworzonej i działającej przy Kozienickim Stowarzyszeniu Rekonstrukcji Historycznych był solidny i dobrze znany z poprzednich sezonów zespół Wojskowego Klubu Sportowego 37 Pułku Piechoty z Kutna.

Lokalni retro piłkarze do meczu przystąpili jak zwykle zmotywowani i głodni sukcesu oraz zwycięstwa. Tej atmosfery nie popsuły dwie ostatnie przegrane na własnym boisku i na wyjeździe pod Białymstokiem. Przeciwnicy z Kutna zaś przyjechali w okrojonym składzie, dysponując jedynie garniturem złożonym z 11 zawodników – a więc bez żadnego zmiennika.

Po tradycyjnym przywitaniu zespołów i odprawie z sędziami, podczas której omówiono zasadny gry wzorowane na przedwojennych przepisach, to jest m.in. – brak kartek za przewinienia, możliwość łapania piłki przez bramkarza po podaniu od swojego zawodnika, metodę wykonywania rzutu z autu, skórzana retro futbolówka – punktualnie o godz. 17.00 – potoczyła się do gry.

Początek meczu to obopólne wyprowadzenie akcji. Zawodnicy obu drużyn wypoczęci i pełni sił starli się sformułować składne akcje. Z minuty na minutę uwidoczniała się jednak przewaga miejscowych, a przeciwnik grał coraz bardziej asekuracyjnie oszczędzając siły i skupiając się na grze defensywnej. Skutkowało to kilkoma rzutami rożnymi czy wolnymi wykonywanymi w sąsiedztwie pola karnego przez WKS Grodno (Kozienice). Wiele piłek od Sebastiana Janickiego, Bartosza Serafina i innych kolegów przyjmował w środku boiska Andrzej Czaplarski i Marek Czyż, którzy starali się ustrzelić bramkę. Jednak przez wiele minut nie udawała im się ta sztuka. Pomocnicy Tomasz Rutkowski, Sebastian Bartnik czy Mateusz Zając mieli za plecami formację obrony, którą mocno trzymali Grzegorz Wasiński, Daniel Gola, Jakub Gębczyk. Między słupkami królował etatowy bramkarz Tomasz Sadowy. Zmiany uzupełniali: Grzegorz Orzechowski, Michał Rębiś, debiutujący Albert Szczepaniak i Krzysztof Zając.

Dopiero po 35. minucie gry kibice mogli zobaczyć dwa gole. W 37. minucie kolejną akcję gospodarzy na bramkę zamienił Andrzej Czaplarski. Niestety niedługo po rozpoczęciu gry goście wykorzystali zamieszanie w środku pola i stratę piłki przez WKS Grodno. Jednym długim podaniem uruchomili swojego napastnika, który dopadł do piłki i plasowanym strzałem koło słupka zaskoczył golkipera gospodarzy! Strzelcem bramki okazałe się Marek Kowalski. Do szatni drużyny schodziły z wynikiem 1:1.

Druga połowa należała już tylko do gospodarzy. Szybko marzenia o remisie dla przyjezdnych rozwiał Marek Czyż, który w 46. minucie podwyższył wynik na 2:1. Po tym wielokrotnie dochodziło do ciekawych akcji WKS Grodno, jednak kilkukrotnie sędziowie odgwizdywali spalone, lub piłka obijała się o słupek, poprzeczkę, bądź przelatywała tuż obok słupka gości. Na rozstrzygającą bramkę trzeba było czekać do 80. minuty, gdy dobrze radzący sobie w pomocy, debiutujący w Retro Lidze Albert Szczepaniak strzelił trzecią dla gospodarzy bramkę. W samej końcówce meczu goście z WKS 37 pp Kutno próbowali jeszcze przeprowadzić jeden czy dwa rajdy na bramkę gospodarzy, jednak bez powodzenia.

Zwycięstwo bardzo cieszy 

Po meczu, tradycyjnie zawodnicy spotkali się na wspólnym posiłku omawiając sprawy sportowo-historyczne. Niestety – to był ostatni w tym sezonie mecz WKS Grodno (Kozienice) w Retro Lidze. Ostatnia kolejka tegorocznych retro rozgrywek – w której lokalna drużyna pauzuje – odbędzie się 8 października w Białymstoku. Będzie to finałowa kolejka, podczas której, obok siebie na 3 boiskach zostaną rozegrane trzy retro mecze. Teoretycznie jeszcze trzy drużyny mają szansę na Mistrzostwo Retro Ligi 2022, niestety nie ma wśród nich WKS Grodno (Kozienice). Po rozegraniu 7 meczów nasza drużyna zdobyła 6 punktów – 2 zwycięstwa, 2 remisy i 3 przegrane. Przed finałową kolejką 3 drużyny mają po 8 punktów.

Drużyny wystąpiły w następujących składach:
WKS Grodno (Kozienice): Sebastian Bartnik Seba Sebastian, Andrzej Czaplarski, @Marek Czy, Jakub Gębczyk, Daniel Gola, Sebastian Janicki, Grzegorz Orzechowski, Michał Rębiś, Tomasz Rutkowski, Tomasz Sadowy Sajkon Sajkon, Bartosz Serafin, Albert Szczepaniak, Grzegorz Wasiński, Krzysztof Zając, Mateusz Zając.

WKS 37 pp Kutno: Przemysław Chmurski, Rafał Gospoś, Michał Janakowski, Jacek Świderski, Michał Lebiedowicz, Radosław Krupski, Marcin Wiśniewski, Adrian Szmigielski, Andrii Kharakhai, Marek Kowalski, Patryk Cieślak.

Sędziowie: główny – Józef Gałecki, liniowi: Jarosław Fereniec i Zbigniew Mortka.
WKS Grodno (Kozienice) 3 – 1 WKS 37 pp Kutno. Strzelcy bramek: Andrzej Czaplarski 37’ (1:0), Marek Kowalski 39’ (1:1), Marek Czyż 46‘(2:1), Albert Szczepaniak 80’ (3:1).

źródło: KSRH

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content