26,3 C
Kozienice
środa, 24 lipca, 2024

„Raz Dwa Trzy” w Kozienickim Domu Kultury

Popularne

Warto przeczytać

Za nami fantastyczny koncert w Kozienickim Domu Kultury. Na scenie sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego zagrał zespół Raz Dwa Trzy, który zaprezentował wyjątkowe piosenki Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego. To muzyczne spotkanie odbyło się w ramach „Kulturalnych czwartków w KDK”, 1 lutego.
Za takimi wieczorami w KDK zdążyliśmy się już stęsknić. „Człowiek czasami serce otworzy” to wyjątkowy koncert zespołu Raz Dwa Trzy z niepowtarzalnymi interpretacjami utworów Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego, które starannie dobrał lider grupy Adam Nowak. Usłyszeliśmy m.in.: „Balladę dla Okruszka”, „Piosenkę Starych Kochanków”, „Oczy Tej Małej”, „Uciekaj Moje Serce” czy „Nie ma jak u Mamy”.
To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do miłości, walka między sercem a rozumem. Zaprezentowany repertuar udowodnił, że kiedy „człowiek czasami serce otworzy” daje ponieść się emocjom, a głos rozsądku przestaje być słyszalny. Śmiało można powiedzieć, że był to wieczór wyjątkowy.
fot. KDK
Raz Dwa Trzy
Zespół Raz Dwa Trzy istnieje na polskiej scenie muzycznej już ponad 30 lat i wciąż się wyróżnia. Ich cechą charakterystyczną niezmiennie są poetyckie teksty i doskonale dopracowane, oryginalne brzmienie, które łączy w sobie bluesa, jazz, elementy folku i rockową energię.
Wszystko zaczęło się w 1990 roku, w Zielonej Górze. Grupa studentów Wyższej Szkoły Pedagogicznej szybko została zauważona i doceniona. Wspomnieć tu należy o zdobytym Grand Prix XXVI Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie w 1990 roku. To był dopiero początek. Później przyszły zaproszenia na festiwale w Opolu, Jarocinie czy Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą, a także wyróżnienia i nagrody. Do najpopularniejszych utworów grupy zalicza się: „Trudno nie wierzyć w nic”, „W wielkim mieście”, „Idź swoją drogą”, „Pod niebem pełnym cudów” i „Jutro możemy być szczęśliwi”.
fot. KDK
Zespół tworzą: Adam Nowak – wokal, gitara; Grzegorz Szwałek – pianino, akordeon; Jacek Olejarz – perksuja; Jarek Treliński – gitary, Mirek Kowalik – gitara basowa, kontrabas i Tadek Kulas – trąbki.

 

 

źródło: Kozienicki Dom Kultury

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content