-3,8 C
Kozienice
sobota, 2 grudnia, 2023
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

PTTK Kozienice stworzyło mapy do turystyczno-rekreacyjnych imprez na orientację

Popularne

Warto przeczytać

PTTK Kozienice stworzyło mapy do turystyczno-rekreacyjnych imprez na orientację. Dzięki nim pośrednio poznamy najciekawsze miejsca powiatu kozienickiego, dotrzemy do zabytków i miejsc historycznych, zagłębimy się w świat lokalnej przyrody i odkryjemy pasjonujące historie.

O samej inicjatywie opowiedział nam Mirosław Mazur z kozienickiego PTTK. – Oddział PTTK w Kozienicach zrealizował zadanie „InO na szlaku”, które zostało dofinansowane ze z budżetu Województwa Mazowieckiego. W ramach zadania powstało sześć tras do turystyczno-rekreacyjnych imprez na orientację (TRInO) zlokalizowanych wzdłuż szlaków turystycznych w Kozienicach, Garbatce-Letnisku, Sieciechowie, Brzózie, Głowaczowie i Grabowie nad Pilicą. Turyści wędrujący szlakami po powiecie kozienickim mogą uatrakcyjnić swoje wyprawy i w czasie przejścia przez podane miejscowości poznawać ciekawe miejsca i ich historii – opowiada Mirosław Mazur z PTTK.

Gdzie można pobrać mapy?

Wystarczy pobrać i wydrukować odpowiednią mapę ze strony Oddziału PTTK w Kozienicach (www.kozienice.pttk.pl – zakładka „do pobrania”). Gotowe mapy można również otrzymać bezpośrednio w siedzibie Oddziału (do wyczerpania nakładu).

Przykładowa mapa – PTTK Kozienice. Opracował Mirosław Mazur

TRInO to projekt Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego polegający na opracowaniu tras do samodzielnego zwiedzania ciekawych miejsc z wykorzystaniem formuły imprez na orientację. Opracowane mapy zawierają punkty kontrolne, do których trzeba dotrzeć i odpowiedzieć na pytania kontrole, które stanowią formę potwierdzenia obecności w danym miejscu. W najbliższym czasie mapy zostaną umieszczone na ogólnopolskiej stronie trino.pttk.pl. Tam można pobrać również kartę startową do wpisywania odpowiedzi lub wpisać odpowiedzi do formularza online. Uczestnicy TRInO mogą zdobywać odznakę TRInO, a do zdobycia odznaki w stopniu popularnym wystarczy przebyć 5 tras.

– Zachęcamy do poznawania Ziemi Kozienickiej z mapami TRInO – dodaje na koniec Mirosław Mazur.

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane

Skip to content