17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

[ZDJĘCIA] Przypomnieli hity Nalepy i Kubasińskiej. Old Breakout zagrał w Kozienicach

Popularne

W czwartek, 24 lutego do Kozienickiego Domu Kultury im. Bogusława Klimczuka zawitał zespół Old Breakout z wyjątkowym programem „Tribute to Nalepa & Kubasińska”. Tym samym w sali koncertowo-kinowej Centrum Kulturalno-Artystycznego usłyszeliśmy artystów z legendarnego składu Breakout i wszystkie ich najważniejsze przeboje.

Old Breakout to muzyczna inicjatywa członków oryginalnego składu Breakout. Tej legendarnej formacji, założonej przez Tadeusza Nalepę, raczej nie trzeba nikomu przedstawiać. Tadeusz Trzciński i Maciej Kubicki, w towarzystwie świetnych bluesmanów, przypomnieli kozienickiej publiczności największe przeboje zespołu. 

Tadeusz Trzciński to prekursor harmonijki ustnej w Polsce, a zarazem jeden z najdoskonalszych realizatorów dźwięku. W swojej karierze miał okazję współpracować z wieloma gwiazdami światowego formatu. Z Breakoutem natomiast nagrał kultowe płyty „Blues”, „Mira”, „Karate” oraz „Ogień”. Towarzyszyć mu będzie basista Maciej Kubicki, który w Brekoucie grał od 1978 roku. Wraz z nimi Old Breakout tworzą Marcin Kołdra (wokal, gitara), Sławek Burakowski (gitara) oraz Łukasz Biliński (perkusja).

Przybyłych na koncert gości przywitała dyrektor Kozienickiego Domu Kultury Elwira Kozłowska.

Kozienicki akcent

Organizatorzy wydarzenia przygotowali na ten dzień miły, lokalny akcent. Jako support przed gwiazdami wieczoru wystąpił kozienicko-pionkowski zespół Power&Blues z Dariuszem Szewcem na czele.

Na scenie zobaczyliśmy także podopieczną Kozienickiego Domu Kultury. Gościnnie z zespołem Old Breakout wystąpiła Patrycja Wołos z Młodzieżowej Estrady Piosenki KDK. 


Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane