17,8 C
Kozienice
niedziela, 3 lipca, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Powiat Kozienicki oraz Gmina Głowaczów otrzyma wsparcie finansowe w ramach 115 lokalnych inwestycji ze wsparciem samorządu województwa mazowieckiego

Popularne

Remonty dróg, rewitalizacja dworca kolejowego, budowa strażnic OSP czy modernizacja oczyszczalni ścieków, to tylko część projektów, które decyzją radnych województwa mazowieckiego otrzymają wsparcie w ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju”. Dofinansowanie w wysokości ponad 207 mln zł otrzyma aż 115 lokalnych inwestycji.

W ramach wsparcia powiat kozienicki otrzyma  1 860 000,00 złotych na przebudowę drogi powiatowej nr 1723W Kozienice – Holendry Piotrowskie o łącznej długości 1.680 m. Gmina Głowaczów natomiast otrzyma finansowanie na budowę drogi gminnej w miejscowości Brzóza ul. Długa w wysokości 600 019,13 oraz na modernizację oczyszczalni ścieków w Głowaczowie w wysokości 4 milionów złotych.

Jak zaznacza marszałek Adam Struzik, to największy program wsparcia realizowany przez samorząd województwa mazowieckiego. – Wnioski spływają do nas praktycznie każdego dnia. Obszar zapotrzebowania jest bardzo duży, od modernizacji i budowy dróg lokalnych, po doposażenie szkolnych gabinetów stomatologicznych, budowę strażnic OSP czy rozbudowę domów kultury. Dziś przyznaliśmy ponad 207 mln zł dofinansowania na realizację aż 115 przedsięwzięć, co razem z poprzednimi edycjami programu, daje niebagatelną kwotę ponad 830 mln zł. 

W ramach programu „Mazowsze dla równomiernego rozwoju” dofinansowane zostaną 34 inwestycje dotyczące modernizacji dróg gminnych i powiatowych, 7 – projektów kulturalnych, 18 – edukacyjnych oraz 56 dotyczących m.in. infrastruktury sportowej, społecznej czy kanalizacyjno-wodociągowej.

– Podjęliśmy decyzję w sprawie jednego z najważniejszych instrumentów, który funkcjonuje od kilku lat w województwie mazowieckim. Ten program to wsparcie powiatów i gmin konkretnymi i wymiernymi środkami – do 4 mln zł na bardzo różne zadania: drogowe, związane z kulturą, edukacją czy zdrowiem. Gminy są dzisiaj poszkodowane i będą poszkodowane także po lipcu tego roku, ze względu na obniżone dochody wynikające z podatków, które wpływają do gmin. Niestety, to efekt działań rządu, który ogranicza możliwości suwerennego działania samorządów. W ten sposób chcemy pomagać gminom, powiatom, które borykają się z tymi problemami, bo my zasadę pomocniczości zapisaną w konstytucji RP traktujemy bardzo poważnie – podkreśla wiceprzewodniczący sejmiku województwa mazowieckiego Marcin Podsędek.

 

Czytaj więcej

- Reklama -

Ostatnio dodane