9,8 C
Kozienice
wtorek, 17 maja, 2022
0,00 zł

Brak produktów w koszyku.

Potrącenie dziecka na ul. Hamernickiej w Kozienicach. 6-latek trafił do szpitala

Popularne


Do groźnego zdarzenia w Kozienicach doszło wieczorem, w czwartek (12 maja). Na ulicy Hamernickiej został potrącony 6-letni chłopiec. Trafił do szpitala.

Jak informował oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach, sześcioletni chłopiec, który poruszał się na hulajnodze usiłował przemieścić się z chodnika, prosto na drugą stronę ulicy, poza przejściem dla pieszych, lecz miało to miejsce w strefie zamieszkania.

Chłopiec został potrącony przez 36-letniego kierowcę volkswagena, który według wstępnych ustaleń miał utrudnione zadanie w podjęciu stosownej reakcji, ponieważ chłopiec miał wyłonić się zza innego samochodu.

Potrącony 6-latek, chwilę po zdarzeniu znajdował się już pod opieką zespołu ratownictwa medycznego. Medycy przewieźli go następnie do szpitala.

Co oznacza pojęcie strefa zamieszkania?

Strefy zamieszkania wyznacza się najczęściej na dużych osiedlach, a czasem także w rejonach domków jednorodzinnych. Są to miejsca, w których z jednej strony piesi zyskują szczególne prawa, a z drugiej kierowcy muszą podporządkować się wielu przepisom ograniczającym swobodę ich poruszania się. Tylko w strefach zamieszkania piesi mają bezwzględne pierwszeństwo nad kierowcami.


Czytaj więcej

1 KOMENTARZ

- Reklama -

Ostatnio dodane